Liga Mistrzów. Celtic o krok od odpadnięcia, Viktoria Pilzno w LM [PODSUMOWANIE]

Zenit St. Petersburg, AC Milan, Celtic Glasgow i Viktoria Pilzno i Real Sociedad uzupełniły stawkę drużyn, które zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do ostatnich sekund o awans musiał drżeć Celtic Glasgow, który ostatecznie wygrał 3:0 z Szachtiorem Karaganda.
0
Bramki:Commons (45.), Samaras (48.), Forrest (90.)
Kartki:Ledley, Brown - żółta
Skład:Forster - Lustig, Matthews, Ambrose, Mulgrew - Forrest (90. Van Dijk), Brown, Ledley, Commons (79. Boerrigter) - Samaras, Stokes
Kartki:Simcević, Canas, Vicius, Zenkowicz - żółta
Skład:Mokin - Simcević, Małyj, Vasiljević, Dzidić, Porywajew - Canas, Vicius - Finonczenko (83. Zenkowicz), Ghazarjan - Chiżniczenko
Jako pierwsi grali dziś piłkarze Zenita St. Petersburg, którzy swój mecz z Pacos Ferreira rozpoczęli już o 18 i wygrali go 4:2. Tym samym w dwumeczu ograli Portugalczyków 8:3 i to oni zagrają w Lidze Mistrzów. Swój awans do fazy grupowej przypieczętowały też Viktoria Pilzno, która pokonała Maribor 1:0, i Real Sociedad, który na własnym stadionie wygrał 2:0 z Lyonem.

AC Milan, który w pierwszym spotkaniu zremisował z PSV Eindhoven 1:1, tym razem nie pozostawił złudzeń co do tego, kto zasłużył na awans do fazy grupowej. Już w dziewiątej minucie wynik otworzył Boateng, który także w drugiej połowie pokonał bramkarza rywali. Swoje trafienie dołożył też Mario Balotelli i PSV Eindhoven będzie musiało zadowolić się grą w Lidze Europejskiej.

Najciekawiej było na Celtic Park, gdzie gospodarze musieli odrobić dwie bramki straty z pierwszego meczu. Przez całą pierwszą połowę mistrzowie Szkocji bezskutecznie atakowali bramkę rywali, aż w końcu w doliczonym czasie pięknym strzałem z dystansu popisał się Kris Commons. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy stan dwumeczu wyrównał Samaras. W kolejnych minutach faworyzowani gospodarze robili, co mogli, by nie doprowadzić do dogrywki, i udało im się to dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Wtedy to James Forrest wykorzystał fantastyczne podanie Anthony'ego Stokesa, który wcześniej ograł trzech defensorów Szachtara i tym samym ustalił wynik spotkania na 3:0.

Wyniki spotkań:

Zenit St. Petersburg - Pacos Ferreira 4:2 (Pierwszy mecz 4:1, w dwumeczu lepszy Zenit 8:3)

Celtic Glasgow - Szachtar Karaganda 3:0 (Pierwszy mecz 0:2, w dwumeczu lepszy Celtic 3:2)

AC Milan - PSV 3:0 (Pierwszy mecz 1:1, w dwumeczu lepszy AC Milan 4:1)

Maribor - Viktoria Pilzno 0:1 (Pierwszy mecz 1:3, w dwumeczu lepsza Viktoria Pilzno 1:4)

Real Sociedad - Lyon 2:0 (Pierwszy mecz 2:0, w dwumeczu lepszy Real Sociedad 4:0)