Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. UEFA grozi Szachtiorowi Karagandzie za... zarżnięcie owcy

UEFA zagroziła kazachskiemu klubowi z Karagandy postępowaniem dyscyplinarnym. Powodem upomnienia było wydarzenie, które miało miejsce przed pierwszym meczem z Celtikiem Glasgow. Przed spotkaniem zawodnicy złożyli na murawie Areny Astana krwawą ofiarę z owcy. Szachtior ze Szkotami wygrał 2:0. Doniesienie do UEFA o znęcaniu się nad zwierzętami złożyło stowarzyszenie PETA.
3 : 0
Informacje
Liga Mistrzów 2013/14 - IV runda kw.
Środa 28.08.2013 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Celtic Glasgow
1
2
3
Szachtior Karaganda
0
0
0
Składy i szczegóły
Celtic Glasgow
Bramki:Commons (45.), Samaras (48.), Forrest (90.)
Kartki:Ledley, Brown - żółta
Skład:Forster - Lustig, Matthews, Ambrose, Mulgrew - Forrest (90. Van Dijk), Brown, Ledley, Commons (79. Boerrigter) - Samaras, Stokes
Szachtior Karaganda
Kartki:Simcević, Canas, Vicius, Zenkowicz - żółta
Skład:Mokin - Simcević, Małyj, Vasiljević, Dzidić, Porywajew - Canas, Vicius - Finonczenko (83. Zenkowicz), Ghazarjan - Chiżniczenko


Przebieg złożenia ofiary nadzorował muzułmański duchowny. Rytuał miał przynieść powodzenie kazachskiemu klubowi. Istniały obawy, że przed środowym meczem w Glasgow (20.45) Kazachowie po raz kolejny zarżną owcę. UEFA zagroziła, że jeśli sytuacja się powtórzy, rozpocznie postępowanie dyscyplinarne.

- Zostaliśmy poinformowani, że przed meczem Ligi Mistrzów doszło do rytualnego uboju zwierzęcia. Niektóre zachowania są kulturowo uwarunkowane, nie powinny mieć miejsca na arenie sportowej - napisali w oficjalnym liście do klubu władze UEFA.

Aprobatę wyraziła PETA, organizacja zajmująca się ochroną zwierząt. - Dziękujemy za szybką reakcję, która piętnuje tak archaiczne i brutalne praktyki. UEFA wysłała wyraźną wiadomość, że przemoc wobec żywych istot nie ma nic wspólnego ze sportem - napisał Mimi Bekhechi, dyrektor organizacji.

Wiktor Kumykow, szef Szachtiora, na konferencji prasowej we wtorek dał do zrozumienia, że klub ponownie poświęci owcę, by zapewnić sobie pomyślność w meczu. Informację zdementował później tego samego dnia rzecznik prasowy Celtiku. - Szachtior zwrócił się do naszego klubu i wyjaśnił całe zamieszanie.

Wcześniej na konferencji prasowej Kumykow mówił, że każdy klub ma swoje przedmeczowe rytuały i trzeba je uszanować. - Nasza tradycja istniała, zanim jeszcze powstał nasz klub - powiedział Rosjanin.

Zapytany, skąd wezmą owcę, odpowiedział: - O ile mi wiadomo, rolnictwo w Szkocji jest rozwinięte, więc pewnie nie będziemy mieli z tym problemu.

Więcej o:
Komentarze (42)
Liga Mistrzów. UEFA grozi Szachtiorowi Karagandzie za... zarżnięcie owcy
Zaloguj się
 • bogus1200

  Oceniono 367 razy 331

  To jeszcze nic, u nas kibole to nawet race odpalają, to są dopiero zwyrodnialcy

 • stachurzyca

  Oceniono 165 razy 153

  "Szachtior z Irlandczykami wygrał 2:0"
  Celtic Glasgow to drużyna ze SZKOCJI panie redaktorze.

 • itsgettingcolder

  Oceniono 136 razy 134

  Było oglądać "Borata" to by wiedzieli, czego się po Kazachstanie spodziewać.

 • seiko47

  Oceniono 100 razy 86

  "Wcześniej na konferencji prasowej Kumykow mówił, że każdy klub ma swoje przedmeczowe rytuały i trzeba je uszanować."
  To może polskie kluby powinny twierdzić, że race i obrażanie przeciwników to także nasz rytuał, zawsze jakaś oryginalna linia obrony by była;D

 • patrykbieniek

  Oceniono 66 razy 62

  Celtic to szkocka drużyna! Poważny błąd.

 • bambusinho

  Oceniono 49 razy 41

  Z tego co ogarniam to Glasgow jest w Szkocji, a nie w Irlandii...
  Co redaktor miał z Geografii??
  "Szachtior z Irlandczykami wygrał 2:0."

 • zizou105

  Oceniono 48 razy 40

  Kazachom łatwo grozić. Ciekawe jak ma się sprawa kibiców Sewilli i hasła Welcome to Katyn? Aż ciężko mi sobie wyobrazić, co by się działo jakby polscy kibice ukradli flagi kibicom z Izraela i napisali Welcome to Auschwitz. Oczywiście byłoby to skandaliczne i wymagałoby ukarania klubu zakazem gry w pucharach, ale zachowanie kibiców Sewilli takie własnie było i powinno się skończyć wyrzuceniem Sewilli z pucharów.

 • simpleasthat

  Oceniono 43 razy 33

  szkoci a nie irlandczycy. panoooowie znowu piszą wam artykuły gimnazjaliści?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX