Podsumowanie weekendu: Bayern najlepszy w Europie, Legia najlepsza w Polsce

W finale Ligi Mistrzów bohaterem był Arjen Robben, którego gol i asysta dały Bayernowi zwycięstwo. W Ekstraklasie bohaterem był... Fabian Pawela, bo to dzięki jego dwóm golom Podbeskidzie pokonało Lecha Poznań, a Legia Warszawa już w sobotę mogła świętować tytuł. Na koniec sportowego weekendu Urszula Radwańska pokonała Venus Williams w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa.

Bayern wygrał Ligę Mistrzów

Arjen Robben przez większość meczu marnował dobre sytuacje, ale minutę przed końcem meczu strzelił dla monachijczyków upragnionego gola dającego Puchar Mistrzów. Borussia zagrała świetnie, ale przegrała 1:2.

- Nie potrafię nawet opisać tego, jakie myśli krążą teraz po mojej głowie. Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Sam nie wiem, ile razy marzyłem o tej chwili. Dziś pora zapomnieć o wszystkich dotychczasowych porażkach - mówił po meczu bohater Bayernu.

Więcej o meczu Bayern - Borussia ?

Legia mistrzem Polski

Gdy w piątek Legia zremisowała z Widzewem Łódź 1:1 wydawało się, że w sobotę Lech odrobi dwa punkty i w ostatnich kolejkach będzie jeszcze walczył o tytuł. Poznaniacy jednak nieoczekiwanie przegrali u siebie z Podbeskidziem 0:2, a dwa gole zdobył Fabian Pawela. W tym momencie Legia zapewniła sobie dziewiąty w historii i pierwszy od siedmiu lat tytuł mistrza Polski.

Więcej o meczu Stelmet - Turów ?

Urszula Radwańska pokonała Venus Williams

To był niezwykły mecz - już w pierwszym secie zawodniczki przełamywały się 10 razy. Dwa razy dochodziło do tie-breaku, w drugim z nich Radwańska przegrała mimo prowadzenia 4:0. W trzecim secie Polka już przewagi nie zmarnowała i pokonała byłą liderkę WTA.

Więcej o meczu Radwańska - Williams ?

Lazio z Pucharem Włoch

Piłkarze Lazio Rzym po raz szósty wywalczyli Puchar Włoch. W niedzielę w finale w Rzymie pokonali lokalnego rywala Romę 1:0. Jedynego gola w 71. minucie strzelił Bośniak Senad Lulic. Dzięki zdobyciu trofeum Lazio zagra w Lidze Europejskiej.

Więcej o meczu Lazio - Roma ?

Vive mistrzem Polski

Vive Targi Kielce obroniło mistrzostwo Polski. Podopieczni Bogdana Wenty pokonali w trzecim meczu finałowym PGNiG Superligi na wyjeździe Orlen Wisłę Płock 27:24.

Kielczanie w tym sezonie nie mieli sobie równych i mistrzostwo zdobyli w bardzo dobrym stylu. W całym sezonie ponieśli tylko jedną porażkę (w rundzie zasadniczej właśnie z Płockiem, a potem mieli serię aż 22 zwycięstw z rzędu). W finałowych bojach z odwiecznym rywalem byli drużyną zdecydowanie lepszą. W dwóch pierwszych meczach w Kielcach wygrali w sumie różnicą aż 18 bramek.

Więcej o finale Vive - Orlen ?

Rosberg wygrał Grand Prix Monako

Po dwóch groźnie wyglądających wypadkach Massy i Maldonado oraz kraksie Groesjeana z Riccardo wyścig był trzy razy przerywany. Wygrał prowadzący od startu do mety Nico Rosberg. Drugie miejsce zajął Sebastian Vettel, który nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej.

Więcej o Grand Prix Monako ?

Pierwsze w tym roku mecze kadry siatkarzy

Kadra Andre Anastasiego zagrał pierwsze mecze w sezonie. W ramach 9. edycji Alei Gwiazd Siatkówki dwa razy spotkali się z Serbią. W pierwszym meczu Polacy wygrali 3:1, w drugim przegrali 1:3, ale grali w rezerwowym składzie. Za dwa tygodnie Polacy zaczynają grę w Ligi Światowej. W pierwszym meczu 7 czerwca biało-czerwoni zagrają w Warszawie z Brazylią.

Więcej o meczach Polska - Serbia ?

Dwóch Polaków w dziesiątce Giro d'Italia

Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick) po finiszu z peletonu wygrał ostatni etap tegorocznego Giro d'Italia. W klasyfikacji generalnej triumfował Vincenzo Nibali, który zdominował wyścig i ani przez moment nie był zagrożony. Przemysław Niemiec skończyć wyścig na szóstym, a Rafał Majka na siódmym miejscu.

Więcej o wyścigu Giro d'Italia ?

Stelmet krok bliżej mistrzostwa Polski

Stelmet Zielona Góra wygrał w Zgorzelcu w pierwszym finałowym meczu TBL z Turowem 69:65 i w rywalizacji toczonej do czterech zwycięstw prowadzi 1:0. Turów piąty raz gra w finale play-off i jeszcze ani razu nie zdobył złota. Szansę na wyrównanie rywalizacji i przełamanie klątwy będzie miał we wtorek.

Kajetanowicz wygrał Rajd Wisły

Trzykrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza R4) wygrał 59. Rajd Wisły, drugą rundę samochodowych mistrzostw kraju i z kompletem punktów umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Wcześniej wygrał Rajd Świdnicki.

Więcej o Rajdzie Wisły ?

Włoszczowska druga w Novym Mescie

Maja Włoszczowska zajęła drugie miejsce w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się w Novym Mescie na Morawach. Zwyciężyła Słowenka Tanja Zakelj, do której Polka straciła 19 sekund.

Więcej o Pucharze Świata w Novym Mescie ?