Liga Mistrzów. Pierwszy polski gol w półfinale LM od 17 lat

Robert Lewandowski w 8. minucie meczu Borussia - Real strzelił pierwszego od 17 lat polskiego gola w półfinale LM. W sezonie 1995/1996 dokonał tego Krzysztof Warzycha w barwach Panathinaikosu Ateny.
Żółte kartki:Lewandowski
Skład:Weidenfeller - Piszczek (83. Grosskreutz), Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Gundogan (90. Schieber) - Błaszczykowski (82. Kehl), Goetze, Reus - Lewandowski
Real Madryt
Bramki:Ronaldo 43'
Żółte kartki:Oezil, Khedira, Ramos
Skład:Lopez - Ramos, Varane, Pepe, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso (80. Kaka) - Oezil, Modrić (68. Di Maria), Ronaldo - Higuain 968. Benzema)
Czytaj relację z meczu Borussia - Real »

Warzycha strzelił w 1996 roku w pierwszym meczu półfinałowym zwycięskiego gola w meczu z Ajaksem w 87. minucie. W rewanżu jednak Ajax pokonał Greków 3:0 i to on zagrał w finale z Juventusem Turyn. Tam w finale lepsi okazali się Włosi.

Lewandowski powtórzył wyczyn Warzychy w ósmej minucie pierwszego półfinałowego meczu z Realem. Polak dostał świetne dośrodkowanie z lewej strony od Goetzego i trafił do siatki z najbliższej odległości.

Napastnik reprezentacji Polski w drugiej połowie strzelił jeszcze trzykrotnie!

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida