Bramki: Lewandowski (40.), Reus (91.), Santana (93.)
Skład: Weidenfeller; Piszczek, Subotic, Santana, Schmelzer; Guendogan (Hummels, 86.), Bender (Sahin, 72.); Błaszczykowski (Schieber, 72.), Goetze, Reus; Lewandowski
Malaga
Bramki: Joaquin (25.), Eliseu (82.)
Kartki: Gamez, Toulalan - żółta
Skład:Caballero; Gamez, Demichelis, Sanchez, Antunes; Camacho, Toulalan, Joaquin (Portillo, 87.), Baptista (Santa Cruz, 84.), Isco; Duda (Eliseu, 74.)
Wielka radość w niemieckich mediach tuż po fantastycznym zwycięstwie Borussii Dortmund 3:2 z Malagą i awansie do półfinału. "1999 Reloaded! Borussia ożyła w dwie minuty" - cieszy się "Kicker".
Borussia Dortmund w rewanżowym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów wygrała 3:2 z Malagą, choć jeszcze w 90. minucie przegrywała 1:2 i zagra w pierwszym od 15 lat półfinale LM. Bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski, to jego szóste trafienie w tej edycji LM.

"Zwycięstwo last minute" - pisze "Ruhr Nachrichten". "Co za finisz! Borussia znów jest w piłkarskiej elicie. Zwycięstwem 3:2 z Malagą świętował swój pierwszy awans do półfinału od sezonu 1997/1998".

"Cud w Dortmundzie" - to czołówka internetowego wydania brukowca "Bild". Podobny tytuł na stronie "Spiegla": "Dortmund świętuje piłkarski cud". "Niepojęte! Szaleństwo w doliczonym czasie!" - krzyczy Sport.de, a konkurencyjny portal Sport1.de cieszy się, że "Borussia powaliła Malagę!".

"1999 Reloaded! Borussia ożyła w dwie minuty" - cieszy się "Kicker", który przypomina finał Ligi Mistrzów z 1999 roku, gdy w doliczonym czasie gry Manchester United pokonał Bayern Monachium.

Zespół z Dortmundu swojego półfinałowego rywala pozna w piątek - w Nyonie odbędzie się losowanie par.