Liga Mistrzów. Wielki powrót Łukasza Fabiańskiego

- Możecie mu pogratulować - powiedział po meczu Arsenalu z Bayernem trener Anglików Arsene Wenger. Polak wrócił do bramki po trzynastu miesiącach przerwy. Angielskie media oceniły jego występ wysoko. Zwracają uwagę, że dał odpoczął ?niekonsekwentnemu? Szczęsnemu.
Kartki: Lahm, Martinez, Gomez - żółta
Skład: Neuer; Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba; Martinez, Luiz Gustavo; Mueller, Kroos (Tymoszczuk, 81.), Robben; Mandzukic (Gomez, 73.)
Arsenal
Bramki: Giroud (3.), Koscielny (85.)
Kartki: Gibbs, Rosicky, Giroud, Mertesacker, Koscielny - żółta
Skład: Fabiański; Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs; Rosicky, Walcott (Oxlade-Chamberlain, 72.), Arteta, Ramsay (Gervinho, 71.) , Cazorla; Giroud
Kibice mieli prawo niepokoić się o formę Łukasz Fabiańskiego. Walczący z kontuzjami Polak wyszedł w pierwszym składzie Arsenalu po raz pierwszy od lutego 2012 roku. W bramce zastąpił Wojciecha Szczęsnego, którego Wenger nie zabrał do Monachium. Fabiański z Bayernem zagrał świetnie. Jego drużyna wygrała w Monachium 2:0, ale odpadła w 1/8 finału Ligi Mistrzów (w pierwszym meczu w Londynie Arsenal przegrał 1:3). Po meczu Wenger pochwalił Fabiańskiego.

- Spisał się dobrze. Możecie mu pogratulować. Nigdy nie jest się numerem 1 na zawsze, ale też nie zostaje się nim po jednym spotkaniu - powiedział Wenger.

Postawę Polaka doceniły również angielskie gazety, które zwracają uwagę, że w bramce zachowywał się bardzo pewnie. Daily Telegraph pisze o ''strażnicy'' Fabiańskiego, przed którą stanęły ''posterunki''.

Daily Mail chwali Polaka i zwraca uwagę, że dał odpocząć ''utalentowanemu, ale niekonsekwentnemu'' Wojciechowi Szczęsnemu. Mimo dobrej gry w meczu z Bayernem gazeta nie powstrzymała się przed przypomnieniem największych wpadek Fabiańskiego.

Wysoko Polaka ocenił również serwis Goal.com. Fabiański dostał 3,5 w pięciostopniowej skali. Wyżej oceniony został tylko Per Mertesacker, który świetnie kierował obroną Arsenalu.

- Fabiański miał moment, w którym nie zrozumiał się z Mertesackerem, ale szybko naprawił ten błąd. Z minuty na minutę Polak był mocniejszy. W pierwszej połowie obronił strzał Kroosa, a w drugiej miał jeszcze więcej pracy. Kapitalnie zatrzymał Robbena, który strzelał z bliska - czytamy w brytyjskiej edycji Goal.com.

Polaka docenili również użytkownicy serwisu. Wyżej ocenili tylko Mertesackera. Jeden z nich w komentarzu pisze: "Podobał mi się Fabiański. Szczęsny czuł się zbyt komfortowo w tym sezonie".

Największa trauma od 1996 roku

- Pierwszy raz od 1996 roku nie mamy drużyny w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Nie przywykliśmy do tego. Futbol to jednak sport cykliczny. Powstaniemy - w takim tonie angielskie media komentują środowe spotkanie Arsenalu z Bayernem. "Kanonierzy" wygrali w Monachium 2:0, ale pożegnali się z Ligą Mistrzów. Podobnie jak wcześniej reszta angielskich drużyn.