Liga Mistrzów. Juventus łatwo awansował do ćwierćfinału

Juventus pokonał w Turynie Celtic Glasgow 2:0 po golach Alessandro Matriego i Fabio Quagiarelli. Łatwo awansował do ćwierćfinału, bo w pierwszym meczu wygrał 3:0.
Kartki: Peluso - żółta
Skład: Buffon - Barzagli, Marrone, Bonucci - Padoin, Vidal (66. Isla), Pirlo (69. Giaccherini), Pogba, Peluso (59. Asamoah) - Quagiarella, Matri
Kartki: Izaguirre - żółta
Skład: Forster - Matthews (52. Forrest), Wilson, Kayal, Izaguirre - Commons (73. Nouioui), Wanyama (46. Ambrose), Ledley, Mulgrew, Samaras - Hooper
Relacje na żywo w twoim smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE »

Celtic próbował odrobić straty przez kilkanaście pierwszych minut meczu. Juventus zaczął ostrożnie, szybko cofając się na własną połowę po stracie piłki. Wszystko skończyło się, gdy w 24. minucie Fabio Quagiarella zaskakująco strzelił z boku pola karnego, a bramkarz Fraser Forster wybił piłkę przed siebie. Alessandro Matri nie miał kłopotu z wbiciem piłki do bramki.

Po meczu w Glasgow trener Celticu Neil Lennon winę na porażkę zrzucił na arbitrów, sędziujących rzekomo przeciw jego zespołowi. W środę okazało się, że jego zespół jest zwyczajnie słabszy od Juventusu. Włosi kontrolowali mecz. Goście mieli problem ze stworzeniem sobie okazji bramkowej. Kilka razy strzelali z dystansu, ale niecelnie. Najlepszej okazji nie wykorzystał Gary Hooper, który nie sięgnął piłki podawanej wzdłuż linii bramkowej przez Georgiosa Samarasa.

Tymczasem Juventus kontratakował i łatwo radził sobie z obroną gości. W 65. minucie Arturo Vidal ograł jednego z obrońców, a będąc tuż przed bramkarzem Celticu, podał do niepilnowanego Quagiarelli. Po golu Włosi cofnęli się na własną połowę i głównie patrzyli, jak piłkarze Celticu bez sukcesu próbują zagrozić ich bramce.

Juventus kolejnego rywala pozna podczas losowania ćwierćfinałów 15 marca.

Czytaj relację z meczu Juventus - Celtic »