Liga Mistrzów. Asysta Błaszczykowskiego, Borussia lepsza od City

Niespełna kwadrans po wejściu na boisko Jakub Błaszczykowski asystował przy golu Schiebera, a jego Borussia pokonała Manchester City 1:0. Dortmundczycy wygrali grupę D, a Robert Lewandowski z czterema trafieniami był najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Wygraj koszulkę Realu Madryt z autografami piłkarzy!

Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek zaczęli mecz na ławce, a Borussia agresywnie napierała na rywali. Aktywny był Reus, ale gospodarze nie potrafili pokonać dobrze broniącego Harta. Po przerwie trener Klopp zaczął robić zmiany.

W 46. minucie do gry wszedł Błaszczykowski, który zmienił Marco Reusa. I była to bardzo dobra zmiana. Niespełna kwadrans po wejściu na murawę Polak asystował przy trafieniu Juliana Schiebera. Błaszczykowski świetnie pobiegł w kontrze, wstrzelił piłkę w pole karne, a Schieber tyko dołożył nogę i pokonał Harta.

W 77. minucie do gry wszedł drugi z Polaków - Lewandowski, który zmienił strzelca gola Schiebera. Napastnik miał dwie dobre okazje do strzelenia bramki. Pierwszą zmarnował, bo zbyt długo zwlekał ze strzałem, a jego uderzenie zatrzymał Hart. Za drugim razem, Lewandowski nie zdecydował się na strzał lewą nogą, przełożył piłkę na prawą, ale zdążyli wrócić obrońcy i z akcji nic nie wyszło.

Borussia już przed ostatnią kolejką była pewna awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Dortmundczycy w fazie grupowej wygrali cztery mecze, dwa zremisowali.

Duży udział w awansie Borussii mieli Polacy. Lewandowski zagrał we wszystkich meczach, strzelił cztery bramki i miał asystę. Jego trafienie zapewniło Borussii zwycięstwo z Ajaxem, strzelał też ważne gole z Realem i Ajaxem. Piszczek, który z City na murawę nie wyszedł, zagrał w pięciu meczach i miał asystę. Błaszczykowski, który rozegrał cztery mecze, zaliczył asystę.