Liga Mistrzów. Haniebny gol Luiza Adriano

Napastnik Szachtara zachował się wbrew niepisanym regułom fair play i strzelił bramkę Nordsjaelland, choć Duńczycy w ogóle się nie bronili.

Zczuba.tv: Zobacz bramki z wtorkowych meczów LM ?

W 30. minucie Luiz Adriano przechwycił piłkę, którą Willian oddawał piłkarzom Nordsjaelland, minął bramkarza Jespera Hansena, umieścił piłkę w siatce i doprowadził do remisu 1:1. Gospodarze byli wściekli, bo Brazylijczyk nie zachował się fair play. Kilku podbiegło do Luiza Adriano, zaczęło na niego wrzeszczeć, ale bez rezultatu.

Trener Lucescu nakazał swoim piłkarzom stracić gola, ale ci nie do końca go posłuchali. Jeden z pomocników Szachtara wykopał piłkę na połowę Nordsjaelland. Duńczycy zdobyli jednak gola trzy minuty później, po ładnej zespołowej akcji i strzale pod poprzeczkę Lorentzena.

Po kontrowersyjnej bramce Luiza Adriano zawrzało na Twitterze. "To nie jest sportowiec", "Definicja braku szacunku", "On nie jest sportowcem" - to najłagodniejsze z komentarzy na gorąco. Kibice wyzywali Brazylijczyka od oszustów, pisali, że zakpił sobie z "fair play", a bramka była haniebna.

Szachtar jeszcze przed przerwą wyrównał po golu Williana, a po przerwie gracze z Doniecka zdobyli jeszcze trzy bramki i zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Z Ukraińcami może się jeszcze zrównać punktami Chelsea, ale londyńczycy mają gorszy bilans bramek w bezpośrednich starciach.