Liga Mistrzów. Prasa: "Oezil ukradł zwycięstwo Super Kloppowi"

PRZEGLĄD PRASY. We wtorek Borussia Dortmund zremisowała w Madrycie z Realem 2:2. Jeden punkt Królewskim na dwie minuty przed końcem spotkania zapewnił Mesut Oezil, który zdobył bramkę z rzutu wolnego. "Oezil ukradł zwycięstwo Super Kloppowi" - pisze niemiecka prasa po spotkaniu.

Lewandowski do Realu, czy do Barcelony? ?

Bild: "Oezil ukradł zwycięstwo Super Kloppowi"

Dortmund prowadził po 89 minutach. [ ] Mestu Oezil ukradł Jurgenowi Kloppowi i jego silnym dortmundczykom super zwycięstwo!

Gdyby mistrzowie Niemiec wygrali, byliby już w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Niestety bramka Marco Reusa i samobój Arbeloi nie wystarczyły, by ostatecznie wyjaśnić sytuację.

Mniejsza o to, Dortmund jest już jedną nogą w kolejnej fazie. Wystarczy, że zdobędzie punkt w Amsterdamie"

Sueddeutsche Zeitung: "Blask i późne rozczarowanie"

Niemieckie drużyny podróżując do Madrytu zazwyczaj przed meczem z Realem są mocne tylko do początku spotkania. Zazwyczaj wizyty na Bernabeu kończą się bolesnymi porażkami. Kluby Bundesligi z Królewskimi zagrały w sumie 23 razy, ale tylko dwa razy udało im się wygrać - w 2000 i 2001 roku Bayernowi.

Borussia niemalże wpisała się na krótką listę zwycięzców, ale po świetnej pierwszej połowie, przyszła druga, mniej udana. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Frankfurter Allgemeine Zeitung: "Oezil uderzył późno"

Przed meczem Mourinho o dortmundczykach powiedział, że jeśli wyjdą z grupy, to będą poważnym kandydatem do wygrania LM.[...]

Wynik 2:2 odroczył nieco awans Borussii do pierwszej szesnastki LM, ale piłkarze z Dortmundu mogą być z siebie dumni. Na boisku byli pewni, zdecydowani, co potwierdziło słowa Mourinho o ich ogromnej sile.

Lewandowskiemu niedługo kończy się kontrakt - Jose Mourinho o Polakach z BVB ?