Liga Mistrzów. Barcelona wygrała setny mecz

Zwycięstwo nr 100 w Lidze Mistrzów odniosła Barcelona pokonując na Camp Nou Celtic 2:1. Dopiero gol Jordiego Alby w ostatniej minucie meczu pozwolił jej powtórzyć wyczyn Realu Madryt i Manchesteru United.

Czytaj relację z meczu Barcelona - Celtic ?

Barcelona miała w tym spotkaniu ogromną przewagę, a Celtic stwarzał jakiekolwiek zagrożenie, tylko gdy udało mu się wywalczyć rzut rożny, lub rzut wolny w okolicach pola karnego. W 18. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego trącił głową Giorgios Samaras, piłka przeleciała jeszcze po plecach Mascherano i wpadła do bramki.

Zobacz wtorkowe gole z LM na Zczuba.tv ?

Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale nie mogli minąć całej, broniącej się drużyny rywali. Efektowna akcja Messi - Iniesta - Xavi - Iniesta wyszła im tylko raz, tuż przed przerwą. Ten ostatni strzelił wyrównującego gola, ale przez prawie całą drugą połowę Barcelona nie była w stanie tego powtórzyć. Piłkarze Celticu wybijali piłkę. Czasem kontratakowali, ale wtedy do przodu biegło najwyżej dwóch piłkarzy ze Szkocji. Goście mieli piłkę tylko przez 27 proc. czasu gry.

Gol Jordiego Alby był ostatnią akcją meczu. Adriano wrzucił piłkę na dalszy słupek, a lewy obrońca Barcelony wyprzedził rywala i wepchnął ją do bramki. Barcelona wygrała trzeci mecz w tej edycji Ligi Mistrzów. Jeśli pokona Celtic w następnej kolejce, zapewni sobie wyjście z grupy.

Robert Lewandowski ? bardziej pasowałby do Realu czy Barcelony? Zagłosuj na Facebook Sport.pl