Liga Mistrzów. Hat trick Cristiano Ronaldo, Real rozbił Ajax,

Real dość łatwo pokonał w Amsterdamie Ajax 4:1, trzy bramki dla Królewskich zdobył Cristiano Ronaldo, a bajecznego gola z przewrotki strzelił Karim Benzema. Real jest liderem grupy D.

Gol Benzemy czy Cristiano Ronaldo - który ładniejszy? Dyskutuj na Facebooku ?

Real przeważał od samego początku, ale świetnie bronił Vermeer. Bramkarz Ajaxu zatrzymywał strzały Ronaldo i Kaki. Skapitulował dopiero w 41. minucie, gdy lewą stroną przedarł się Benzema, wstrzelił piłkę w pole karne, a ta odbiła się od obrońców i spadła pod nogi Ronaldo. Ten z pięciu metrów nie zwykł się mylić.

Tuż po przerwie Real podwyższył na 2:0. Kaka dośrodkował z prawej strony, a Benzema fenomenalnym uderzeniem z przewrotki pokonał bramkarza Ajaxu. Gospodarze jednak szybko odpowiedzieli trafieniem kontaktowym - gracze Realu kompletnie zaspali przy rzucie rożnym, a będący bez opieki Moisander głową skierował piłkę do siatki.

Ajax próbował atakować, ale to rywale byli skuteczniejsi. W 79. minucie Benzema odegrał przed pole karne do Ronaldo, a ten fantastycznym uderzeniem przy dalszym słupku pokonał Vermeera. Dwie minuty później strzelił swojego trzeciego gola - w kontrze przerzucił piłkę nad bramkarzem Ajaxu.

Real wygrał 4:1, a w pięciu ostatnich meczach z drużyną z Amsterdamu strzelił już 16 goli. Piłkarze z Madrytu są liderami grupy B, z dwoma punktami przewagi nad Borussią Dortmund, z którą zmierzą się 24 października.