Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (91)
BATE Borysów z "licencją" na grę w europejskich pucharach, czyli szaraki w Lidze Mistrzów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • spectator_zm

  Oceniono 15 razy 13

  Polska piłka reprezentacyjna i klubowa spadła całkowicie na psy. Jesteśmy po prostu beznadziejnie słabi, tylko ciągle nam się wydaje, że powinniśmy regularnie grać w LM i awansować z grupy na mistrzowskich turniejach.
  Nie dopuszczamy do siebie myśli, że jesteśmy słabi, tylko ciągle nam się wydaje, że popełniamy głupie błędy. A to nieprawda! Jesteśmy słabi, bo źle szkolimy dzieci, źle szkolimy juniorów i cała ta piramida stoi wierzchołkiem do dołu. Dopóki w PZPN działać będą tacy kretyni, jak Lato, a w klubach płacić będą fortuny miernym piłkarzynom, to nic się nie zmieni i ciągle będziemy tylko się pytać, dlaczego....

 • andmas

  Oceniono 14 razy 10

  SĄ PATRIOTAMI I KOCHAJĄ SWÓJ KRAJ ,NIE GRAJĄ TYLKO DLA KASY , TAK JAK W POLSCE W OKRESIE PRL , W CZASIE HYMNU NARODOWEGO SPORTOWCY POLSCY PŁAKALI Z RADOŚCI ,BYLI DUMNI ŻE MOGĄ REPREZENTOWAĆ POLSKĘ !!!.

 • refleksyjny

  Oceniono 10 razy 10

  Na białorusi wszyscy mniej zarabiają. Nie tylko piłkarze.

 • queserasera

  Oceniono 10 razy 10

  Jak oni to robią? Hmm, może lubią grać w piłkę i POTRAFIĄ to robić? Może nie mają ministerstwa sportu?

 • janbar22

  Oceniono 12 razy 10

  Nałogowe sprawianie niespodzianek...ten kwiecisty, żeby nie powiedzieć "bombastyczno-hiperboliczny" styl zaczyna mnie irytować...

 • bnch

  Oceniono 10 razy 10

  Tam gdzie jest myśl szkoleniowa i organizacyjna, a do tego jest trochę spokoju, a piłkarze nie są tylko nażelowanymi dupkami, którzy chcieliby tylko pobujać się autami po mieście i poru..., to widać że można.

 • talbor73

  Oceniono 15 razy 9

  proste jak drut, dla piłkarzy z Białorusi to okazja do pokazania się by się wyrwać nawet do Polski gdzie się więcej płaci. Są więc bardzo zmotywowani. A grający w polskich klubach w większości wiedzą, że wielkiej kariery na zachodzie nie zrobią, znacznie więcej nie zarobią w trzeciorzędnych klubach zachodnich(do Barcelony przecież ich nie wezmą) niż w najlepszych polskich, więc grają jakby to był zwykły mecz ligowy. Jedyne wyjście to obciąć pensje. Wtedy omijać nas będą obcokrajowcy i kluby chcąc-niechcąc postawią na szkolenie młodych. A ci młodzi będą się chcieli pokazać w pucharach bo...zarobki w lidze nie przewrócą im w głowie. Oczywiście w ten sposób też nie zdobędziemy żadnego pucharu ale bedziemy mieli okazję kibicować polskim klubom trochę dłużej. Jest jeszcze drugi sposób. Miliarder jak Abramowicz który ściągnie najlepszych. No ale to już fantastyka.

 • kabza1605

  Oceniono 9 razy 9

  Proponuje polskim piłkarzom płacić tyle co na Białorusi,a w przypadku awansu do LM wielką podwyżkę! Może wtedy by się postarali! A do tego potrzebny mądry trener i prezes którzy zbudują i utrzymają drużynę przez kilka lat a nie rewolucja co pół roku!

 • crimen

  Oceniono 8 razy 8

  To może być fenomen dla Cupiała, Wojciechowskiego i kilku innych buraczków, chcących kupić wynik. Drużyna złożona z przeciętnych zawodników, ale grająca przez kilka lat w tym samym składzie, jest w stanie bez trudu pokonać zbieraninę gwiazdorków, których łączy jedynie zamiłowanie do kasy. W minionym sezonie Ruch Chorzów obnażył faktyczną wartość naszych kopaczy trawiastych, zajmując miejsce w czołówce ligi przy budżecie wielokrotnie mniejszym od konkurencji. Tylko bojkot tej dyscypliny pomoże przewietrzyć ją z pasożytów, żerujących na niej!!!

 • igorwarzocha

  Oceniono 8 razy 8

  Młody trener z otwartą głową.

 • m.gerszewski

  Oceniono 7 razy 7

  bo chce im się grać! a nie to co naszym koniowałom

 • eurotram

  Oceniono 6 razy 6

  Jeszcze dopiszę kilka słów do poprzedniego posta i w kwestii fenomenu BATE Borysów.Popatrzmy na mistrzów Polski z ostatnich nastu lat i zauważymy pewne istotne różnice:dotąd wszystko przebiegało według smutnego schematu: do klubu wchodził sobie "biznesmen",który postanowił zainwestować w futbol.Kiedy już biznesmen osiągał zakładany cel (czyli mistrzostwo),to nagle z przerażeniem spostrzegał,ile go to jak do tej pory kosztowało (nie pomylę się chyba,jeśli powiem że ZAWSZE znacznie więcej niż na początku zakładał); jak ten biznesmen pomyślał,że TERAZ to dopiero będzie musiał zainwestować (bo dotychczasowym graczom podniosły się w związku z sukcesem wymagania,a tu jeszcze trzeba wzmocnić zespół przed poważniejszymi wyzwaniami),to praktycznie zawsze efekt był ten sam: postanawiał wcofać sie z inwestowania na dużą skalę póki jeszcze czas,sprzedać co lepszych graczy póki można za nich wyciągnąć jeszcze dobrą kasę i bye bye (w najlepszym razie zabawa od nowa,ale na tą samą lub mniejszą skalę).Może problemem jest to,że u nas nie ma biznesmenów jednocześnie dość bogatych i skłonnych do długotrwałego,równomiernego inwestowania w kluby,a ci co inwestują są po prostu za ciency na zbudowanie silnego klubu.Nawet taki Solorz,który niby ma ok. 2 mld Euro,ale ILE MA "WOLNYCH PIENIĘDZY"?Zresztą ten ostatni nie jest dobrym przykładem,bo to prawdziwy człowiek interesów,a nie pasjonat piłki;a u nas na piłce nie da sie zrobić pieniędzy,przynajmniej jako główny inwestor klubu.

  I teraz wróćmy do BATE: tam nie ma takich bieznesmenów-narwańców-amatorów,ale jest zdrowszy,spokojniejszy acz tani system.Piłkarze wiedzą,że w BATE do kasy nie dojdą i nikt im tego nie obiecuje; mogą się tam natomiast wypromować,co całkiem dobrze im się udaje.Idea jakby trochę podobna do Arsenalu,choć na mniejszą skalę.Tutaj jest potrzebny ktoś o umiejętnościach dobrego skauta,kto będzie w stanie regularnie znajdować młode talenty i jednocześnie BEZ ZŁUDZEŃ ŻE BĘDĄ CHCIAŁY NA DŁUGO ZAGRZAĆ MIEJSCE umożliwi im wypromowanie się i przejście do lepszych klubów (oczywiście z odpowiednim zyskiem dla dotychczasowego).I to jedyna szansa na zaistnienie dla jakiegoś naszego klubu:trzeba zrobić taki "mały Arsenal" (co może wyjść u nas nawet lepiej niż w bogatej Premier League),tylko trzeba tych naszych młodych piłkarzy odpowiednio zmotywować i wbić im do głów,że następnym przystankiem w ich karierze ma być solidny europejski klub ,a nie jakaś Legia,Wisła czy Lech; wtedy to może wyjść,inaczej zgniją w naszęj "kopanej" nim zdołają się wybić.

 • kiboledolasu20

  Oceniono 5 razy 5

  Oj...To chyba proste. Piłka nożna to sport zespołowy a nie gwiazdorski!!! Wystarczy mieć zespół zamiast zbieraniny gwiazdek i efekty przyjdą. Tylko któremu polskiemu "menedżerowi" chce się czekać na te efekty...

 • cracovia.figiel

  Oceniono 17 razy 5

  Kapitalistów z Polski chyba szlag trafi. A tak wyszydzali Łukaszenkę.

 • dead_but_dreaming

  Oceniono 5 razy 5

  Na czym polega ich fenomen? Może po prostu im się chce biegać po boisku do upadłego. Od tego powinny zacząć 'gwiazdy' w polskiej lidze.

 • micz10

  Oceniono 17 razy 5

  Proste... bat Łukaszenki ;-)

 • toporowa

  Oceniono 8 razy 4

  Przeczytalam takie zdanie dziennikarza GW:
  "Wkraść się do Champions League incydentalnie, a potem już trzymać od niej z dala, zdarza się niemal każdemu, nawet Żylinie, Unirei czy innemu Debreczynowi."
  Cóż za pogardliwy, lekceważący ton dziennikarza z wielkiego świata! Niestety, nikomu w redakcji gazety nie rzuciło się w oczy, że ten jakoby "sportowy dziennikarz" wypisuje zdanie które świadczy, że o istocie sportu i sportowej rywalizacji nie ma on pojęcia. Człowiekowi o umysłowości kibola nie powinno się umożliwiać kolportowania własnych "przemyśleń", bo szkoda młodych ludzi, którzy to czytając zarażają się mimo woli plugawą, kibolską ksenofobią. .

 • bartassa

  Oceniono 4 razy 4

  zarobki w BATE ?? a co w tym dziwnego!, na przykład piłkarze Sparty Praga zarabiają maximum 10.000 euro - a liga czeska i reprezentacja zawsze na ogrywa ostatnio
  U nas?, taki małe zarobki piłkarzy ??? .... to jest nie do pomyślenia.

 • thrak401

  Oceniono 12 razy 4

  moze nie sa tak przetrenowani jak nasi, ktorzy trenuja ze 3 godziny dziennie i pozniej nie maja sily w meczu?

 • maciej.wyborcza

  Oceniono 5 razy 3

  Mi się wydaje się zatem, że mój naród to głupi naród który ciągle wierzy w romantyczne obietnice innych narodów i daje sie ru... w sromotę falusom wszystkich innych narodów.

 • slawek_easy

  Oceniono 6 razy 2

  Nie wiem czy Stec zauważył, ale BATE teraz jest/było w czasie kw. LM w pełni sezonu gdy zespoły z Macedonii, Węgier czy Izraela dopiero co startowały z nowym sezonem w swoich ligach lub do startu się przygotowywały meczami przedsezonowymi

 • klikkre

  Oceniono 3 razy 1

  myślę, że odpowiedź jest prosta - motywacja, Białoruś to w tej chwili totalitarne zadupie Europy bez szans na rozwój, każdy chce się wyrwać

 • zabavnik

  Oceniono 7 razy 1

  teraz jest im łatwiej bo są rozstawiani ale tak poza tym to ciężko wytłumaczyć ten fenomen ;D

 • niebieski.k

  Oceniono 18 razy 0

  Polska to nieudolny, dziki, zacofany kraj pod każdym względem.

 • maciej.wyborcza

  Oceniono 5 razy -1

  Widocznie durni Polacy i ich rodzice chcą być upokarzani bi nie umieją dbać o własny interes narodowy tyko ciagle wierzą kokieteri UE czy jakiejś innej!!!

 • marekm1978

  Oceniono 4 razy -4

  orangeria.com.pl

 • maciej.wyborcza

  Oceniono 14 razy -4

  Poziom sportowy danego kraju jest pochodną jednej z dwóch następujących rzeczy: 1. Centralnie planowanej gospodarki, polityki a zatem i sportu. lub 2. Silnej gospodarki wolnorynkowej. W polsce nie ma ani jednego ani drugoego.

  Korea Połódniowa była w 1985 roku niżej z PKB na głowę niż Polska dziś Korea Połódniowa po transformacji ustrojowej jest wyżej niż Włochy a Polska jest 'wyżej' tylko w życzeniowych rankingach.

  To polskie tempaki polityczne + kokieteria zachodu + postkomunistyczne gnidy + ktolicki ostracyzm odpowiadają za ten stan rzeczy.

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 10 razy -4

  Dziwnym trafem na Weszlo byl o tym tekst kilka dni wczesniej...

 • wikul

  Oceniono 12 razy -8

  Nie pamiętam jak było w poprzednich latach, w tym roku mieli po prostu szczęście, które w sporcie czasem jest niezbędne. Podejrzewam że z takimi przeciwnikami czołowe polskie drużyny mogły by sie uporać.

 • aroq

  Oceniono 13 razy -9

  U nich jak sie nie wygra to Łukaszenko zamyka do łagrów ;d

 • kralik111

  Oceniono 35 razy -9

  Bialoruski pilkarz ma bardzo male szanse na wyjazd z kraju do innej ligi, wiec cala swoja kariere opiera na wystepach w swoicm grajdolku. Jezeli Stec tego nie rozumie to znaczy, ze jest znacznie glupszy, niz do tej pory dawal tego znaki...;D

 • cm0102

  Oceniono 29 razy -15

  Szczęście mają w losowaniu i tyle - a wy dziennikarzyny szukacie sensacji na siłę

 • krzysiek_aleks

  Oceniono 24 razy -20

  "Trenowani od 2007 roku przez młodziutkiego Wiktara Hanczarenkę mistrzowie Białorusi "

  Wg. pana Steca mamy nowe imię - Wiktar ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX