Liga Mistrzów. Malaga awansowała pierwszy raz w historii

Malaga zremisowała bezbramkowo z Panathinaikosem Ateny i awansowała po raz pierwszy w historii do rundy grupowej Ligi Mistrzów. Awans wywalczył również Anderlecht Bruksela, który pokonał we wtorek AEL Limmasol 2:0. Marcin Wasilewski zagrał w belgijskim zespole cały mecz.

Mecz w Brukseli sędziował polski arbiter Marcin Borski. Tydzień wcześniej Anderlecht przegrał na wyjeździe z drużyną z Cypru 1:2.

Do Ligi Mistrzów awansowały we wtorek także Malaga, BATE Borysów i Dinamo Zagrzeb. W spotkaniu Udinese z Bragą trwa dogrywka (po 90 minutach jest 1:1).

Malaga z kolei rozegrała bardzo dobre spotkanie i ani przez moment nie mogła właściwie czuć się zagrożona.

Piłkarze Udinese odpadli po rzutach karnych. Strzelali pierwsi, a jedynym nietrafionym okazał się ten Maicosuela, który wszedł na bosiko w 81. min. meczu. Brazylijczyk chciał strzelić w stylu Panenki - bramkarz nie dał się nabrać i ledwo drgnął. Złapał pewnie piłkę, ośmieszając załamanego 26-latka.

W środę odbędzie się pięć pozostałych meczów. Bardzo blisko awansu są Dynamo Kijów i Celtic Glasgow, po zwycięstwach różnicą dwóch goli na wyjeździe.

W ubiegłym tygodniu Dynamo wygrało w Moenchengladbach z Borussią 3:1, a Celtic pokonał w Szwecji pogromcę Śląska Wrocław - Helsingborgs IF 2:0.