Liga Mistrzów. Niesportowe zachowanie i czerwona kartka Terry'ego

John Terry już w 37. minucie osłabił swój zespół w półfinale Ligi Mistrzów schodząc z boiska po czerwonej kartce. Chelsea w tym momencie przegrywała 0:1, ale ostatecznie zremisowała 2:2 i awansowała do finału LM dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu.
Kapitan Londyńczyków dał popis niesłychanie nieodpowiedzialnej gry i to w arcyważnym spotkaniu. Zaledwie kilka minut przed końcem pierwszej połowy meczu rewanżowego w półfinale LM Anglik kopnął od tyłu stojącego przed polem karnym Alexisa Sancheza. Piłkarz Barcelony przewrócił się na murawę, a arbiter przerwał akcję gwizdkiem po sygnalizacji niesportowego faulu przez liniowego.

Ku ogromnemu zdziwieniu Terry'ego sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Były kapitan reprezentacji Anglii nigdy wcześniej w meczu Ligi Mistrzów nie obejrzał czerwonego kartonika. Mimo protestów musiał opuścić murawę, a opaskę kapitana Chelsea przekazał Frankowi Lampardowi.

Już sześć minut po zejściu Terry'ego drugiego gola dla Barcelony zdobył Iniesta i w tym momencie gospodarze mieli awans do finału. Grając w "10" Chelsea tuż przed przerwą zdobyła jednak kontaktową bramkę. Strzelcem - brazylijski pomocnik Anglików - Ramires.

Wynik utrzymywał się do 91. minuty, gdy Fernando Torres w sytuacji sam na sam z Victorem Valdesem strzelił gola na 2:2 i przypieczętował awans Chelsea do finału.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl »

Komentarze (16)
  • latajoncyholender

Oceniono 52 razy 18

Zapomnieliście dodać o karnym z kapelusz ... redaktorzyny ;)

• djmas

Oceniono 16 razy 10

Haha....
    Było kopnięcie ? Było. Było dodanie coś od siebie ? Było. Należała się kartka za faul bez piłki ? Należała.
    Karny - było zachaczenie Drogby w nogi ? Było. Było dodanie coś od siebie ? Było. Karny się należał ? Należał.
    Barcelona słusznie przegrała ? Oczywiście, że tak, skoro nie umie się kopnąć piłki z 20 metrów na bramkę tylko próbuje się wejść z nią do bramki. Śmieszna ta gra Barcy. Obrona Chelsa też była nudna, zero emocji.
    W czym tu ktoś widzi problem sędziego to nie wiem. Chyba jest zaślepiony jakąś nienawiścią do Barcelony.

• herp_derp

Oceniono 7 razy 5

A czy dla równowagi umieścicie nagranie karzełka rzucającego się z piąstkami na Lamparda?

• kwizz

Oceniono 12 razy 4

ja takie chamstwo widzialem w ostatnim meczu Real - Barca, gdy Alves kopnął Ronaldo. Zastanawia mnie fakt, dlaczego ta mała śmieszna pchła która jest niby najlepszym piłkarzem na świecie a nie potrafi strzelić karnego, nie dostała czerwonej kartki za przepychanki i łapanie za szyję piłkarza chelsea?! Brawo dla Platiniego i reszty, owacje na stojąco pozostałym którzy im się przeciwstawili i wyeliminowali ten ich śmieszny klubik!

• supronmaster

Oceniono 11 razy 3

ktoś tu powiedział że takiego chamstwa nie widział od dawna? To ktoś tu chyba zapomniał o włączeniu zraszaczy z zimną wodą na cieszący się Inter? Takie rzeczy wolno zrobić tylko jednemu klubowi... Wstyd kibicować klubowi który unosi się pychą, i nie potrafi jasno przyznać - przegraliśmy...

• obywatel_nienumerowanej_rp

Oceniono 51 razy 3

Katarskie pieniądze zrobiły swoje. Sędziowie dostali rozkaz zrobienia dziury w obronie Chelsea i wykonali je. Wiadomo było, że Londyńczycy zamurują się w bramce i barca nie przejdzie. Dlatego głupi Terry dał okazję Turasom do zarobienia na pensję od sponsorów blaugrany.
    Aczkolwiek został ukarany jakby co najmniej złamał Alexisowi kręgosłup. A on go leciutko trącił. Na takie "kopy" to ja grałem w niemca na podwórku.

Karny z kapelusza to rozpaczliwa próba sędziowskie pomocy (oczywiście, że nie do końca bez winy Drogby, jednak Fabregas nabiegał na piłkę i Didier miał prawo go - jeszcze - nie widzieć), na szczęście zmarnowana przez argentyńskiego goblina.

Generalnie cieszę się po wielokroć, że barca dostała zasłużonego kopa w dupsko.

Po pierwsze - dlatego, że to najsłabsza barcelona od wielu lat i gdyby w takim stanie przeszła do finału, to byłby skandal na skalę światową. I proszę sobie darować teksty w rodzaju "nawet najsłabsza barca jest lepsza od innych"... nie jest.

Po drugie - dlatego, że przegrali przez dwóch piłkarzy, którzy bez tego klubu są niczym - Messiego i Valdesa. Messiego zapewne chciałaby każda drużyna na świecie, przy czym po jednym sezonie rozczarowań wykopałaby go z hukiem. A Valdes nadaje się (i tak jest od samego początku jego mega babolowej kariery) najwyżej gdzieś do strefy spadkowej Primera Division. Czego potwierdzeniem jest nie branie go pod uwagę nawet jako trzeciego bramkarza reprezentacji.

Po trzecie - dlatego, że kiedyś musiał nastąpić koniec smutnego rozdziału w historii futbolu pt. "wszyscy pomagają barcelonie" i fajnie, że nosa utarła im drużyna wielokrotnie w ich pojedynkach krzywdzona przez sędziów.

A po czwarte - bo natychmiast straci co najmniej połowę swoich sezonowych "kibiców", którym jakże wygodnie jest kibicować drużynie, która wygrywa z zasady, niezależnie od aktualnej formy piłkarzy i innych okoliczności.

Już widzę te wszystkie przegrane zakłady - oddawanie fantów postawionych na zwycięstwo katarsko-katalońskiej piłkarsko-sędziowskiej korporacji.

olé! olé! olé!... i chooj...

• podobny_do_nikogo

Oceniono 2 razy 2

Brawo sędzia liniowy. Kopnięcie kolanem w kręgosłup nad tyłkiem, mocno wytrąca z równowagi. Ale to tylko fragmencik małej, nieczystej gry, wszechobecnej w futbolu.