Liga Mistrzów. Chelsea zagra z Barceloną. Zwycięski gol Meirelesa

Raul Meireles przepiękną bramką w doliczonym czasie gry zapewnił Chelsea zwycięstwo z Benfiką 2:1 i awans do półfinału Ligi Mistrzów. Rywalem londyńczyków będzie Barcelona.

Wymyśl dialog i zgarnij voucher o wartości 100 euro!

Zobacz bramki ze środowych meczów na Z Czuba.tv ?

Pierwsza bramka padła w już 21. minucie po rzucie karnym. Rozpędzony Ashley Cole wpadł w pole karne, zderzył się z Javim Garcią przez co się przewrócił. Jedenastkę na bramkę zamienił Frank Lampard.

Od 40 minuty Benfica grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Maxiego Pereiry, ale Chelsea przewagi wykorzystać nie była w stanie. Stuprocentowe okazje marnowali Hiszpanie Juan Mata i Fernando Torres.

Benfica choć grała w dziesiątkę, często atakowała, ale bramkę zdobyła dopiero pięć minut przed końcem. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Javi Garcia i pokonał Petra Cecha.

Lizbończycy do samego końca zawzięcie atakowali, raz po raz wybierali się pod bramkę Chelsea, ale tym razem Cech błędu nie popełnił.

W doliczonym czasie gry do kontry popędził Raul Meireles. Samotnie z piłką przebiegł dobre 60 metrów, huknął zza pola karnego i pięknym strzałem pokonał Artura. Benfica czasu na odrabianie strat już nie miała.

Chelsea o finał Ligi Mistrzów zagra z Barceloną, która wyeliminowała AC Milan. Katalończycy w pierwszym meczu bezbramkowo zremisowali na wyjeździe, u siebie zwyciężyli 3:1. Pierwszy mecz półfinałowy zostanie rozegrany 18 kwietnia w Londynie, rewanż sześć dni później w Barcelonie.