Liga Mistrzów. Chelsea zagra z Barceloną. Zwycięski gol Meirelesa

Raul Meireles przepiękną bramką w doliczonym czasie gry zapewnił Chelsea zwycięstwo z Benfiką 2:1 i awans do półfinału Ligi Mistrzów. Rywalem londyńczyków będzie Barcelona.
Chelsea
Bramki:Lampard (21. - karny), Meireles (90+2.)
Kartki:Ivanović, Ramires, Mikel - żółta
Skład:Cech - Ivanović, Luiz, Terry (59. Cahill), Cole - Mikel, Lampard - Ramires, Mata (79. Meireles), Kalou - Torres (88. Drogba)
Benfica
Bramki:Garcia (85.)
Kartki:Cardozo, Pereira, Cesar, Aimar - żółta, Pereira - czerwona (za drugą żółtą)
Skład:Artur - Pereira, Garcia, Emerson, Capdevila - Witsel, Matić, Cesar (72. Rodrigo) - Aimar, Cardozo (57. Oliveira), Gaitan (61. Djalo)
Pierwsza bramka padła w już 21. minucie po rzucie karnym. Rozpędzony Ashley Cole wpadł w pole karne, zderzył się z Javim Garcią przez co się przewrócił. Jedenastkę na bramkę zamienił Frank Lampard.

Od 40 minuty Benfica grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Maxiego Pereiry, ale Chelsea przewagi wykorzystać nie była w stanie. Stuprocentowe okazje marnowali Hiszpanie Juan Mata i Fernando Torres.

Benfica choć grała w dziesiątkę, często atakowała, ale bramkę zdobyła dopiero pięć minut przed końcem. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Javi Garcia i pokonał Petra Cecha.

Lizbończycy do samego końca zawzięcie atakowali, raz po raz wybierali się pod bramkę Chelsea, ale tym razem Cech błędu nie popełnił.

W doliczonym czasie gry do kontry popędził Raul Meireles. Samotnie z piłką przebiegł dobre 60 metrów, huknął zza pola karnego i pięknym strzałem pokonał Artura. Benfica czasu na odrabianie strat już nie miała.

Chelsea o finał Ligi Mistrzów zagra z Barceloną, która wyeliminowała AC Milan. Katalończycy w pierwszym meczu bezbramkowo zremisowali na wyjeździe, u siebie zwyciężyli 3:1. Pierwszy mecz półfinałowy zostanie rozegrany 18 kwietnia w Londynie, rewanż sześć dni później w Barcelonie.

Komentarze (14)
  • Gość: hehe

Oceniono 32 razy 16

pamiętajcie, farsa ma już zarezerwowane miejsce w finale..sedziowie się o to postarają, coś nie idzie? 2x karne i po kłopocie

• weintraub

Oceniono 16 razy 16

No to piękny meczyk się szykuje: Barca-Chelsea. Mają sobie sporo do udowodnienia.

• chelsea009

Oceniono 22 razy 10

w finale w 2009 roku to chelsea powinna grac w finale z manchesterem i pewnie by wygrala ale barcelonie oczywiscie pomagaja sedziowie , tam powinny byc przynajmniej 2 karne , a ich niebylo , jezeli w tym roku bedzie tak samo bede sie modlic zeby barca przegrala final z realem albo bayernem.

• umate

Oceniono 16 razy 10

z taką grą chelsea, barcelona rozstrzygnie dwumecz w pierwszej połowie na stamford brigde. Conajmniej połowa składu the blues jest do wyje....Generalnie okazuje się, że najlepiej gra stara gwardia, choć też to już nie ta świeżość, którą mieli choćby jeszcze 2 lata temu. Niestety to już nie ta chelsea, która pisała historię futbolu w klasykach z barceloną, z drugiej strony za to , co zrobili z napoli-szacun, osobiście nie spodziewałem się takiego obrotu... i to jest właśnie futbol:)

Oceniono 13 razy 9

barca,barca,barca,barca,barca mam tego dosyc jesli nie chelsea niezatrzyma tego klubu to zrobi to real albo bayern

• Gość: chelsea

Oceniono 9 razy 7

chelsea jak chelsea, potrafi z bardzo dobrym Napoli wygrać 4:1, ale z grającą od połowy gry w 10 Benficą tylko 2:1 wywalczyć. Powinniśmy być dobrej nadziei, bo Barsa się nastawia na "łatwy" meczyk, bo juz chyba słyszeliście o konflikcie Messiego i Iniesty. Chelsea ma coś do udowodnienia i myślę, że da z siebie wszystko. Gdyby w końcu właściciel zatrudnił fajnego trenera to zrobił by porządek, wywalił by z 1/4 piłkarzy i pokupował naprawdę takich, którzy są w stanie coś z siebie wykrzesać. Torresowi możnaby w końcu do rozsądku przemówić, bo stara się chłopak ale nic z tego nie wychodzi. Może powinien poszukać miejsca na pomocy? Asysty bardzo dobrze mu wychodzą, większość podań perfekcyjnych. Kocham ten klub i mam nadzieję, że sędzia będzie sprawiedliwy to będziemy mieli okazję zobaczyć dobry mecz.

• Gość: gracz

Oceniono 9 razy 5

Napiszę wam teraz taki wierszyk:

Jeśli barca nie może
    to sędzie pomoże

Tak było choćby w ostatnim meczu z milanem. Nie lubię barcelony przez to, że dawniej w półfinale w ostatniej sekundzie wyeliminowali Chelsea, której awans się należał ale nie. Platini już nie chciał znowu angielskiego finału lm.

• lokis_jarl

Oceniono 4 razy 0

będzie finał Barca- Real w Monachium
    wygra Barca, niestety

• blaugrana1525

Oceniono 6 razy -2

Niezły mecz, w sumie to chwilami można było usnąć, ale większość spotkania piękna.... Jednak wspaniale grali goście.... i wydaje mi się, że zasłużyli na conajmniej remis..... Chelsea jest od dłuższego czasu w słbej formie i ich jedyny atut przy Barcie to wyżsi zawodnicy i ich szybkie ataki, ale i tak zapowiada się fajny mecz .....

@hehe
    No tak jasne..... Też tak sądzę... chyba zgupiałeś kolego... kolejny kibic (nie wiem czy Realu czy nie), ale jakiś chory sezonowy kibic, który kiedyś kibicował Legii a dziś sobie kibicuje komuś innemu, bo są dobzi i w ogole... weź się zastanów trochę

wasz problem polega na tym, że waszym zdaniem niscy grace Barcy nie powinni wszystkiego tak wygrywać.... jestem pewien , że barca w finale LM, jednak starcie z Realem czy Bayernem będzie bardzo groźne... dla Blaugrany.....

liczy się tylko piękno footballu, a tacy fanatycy jak ten cały "hehe" psują wieź między kibicami.... potem się tylko widzi bezsensowne napisy: Visca el Barca! Hala Madrid! real sreal.... barca farsa itd. itd. głupie to ,ale prawdziwe