LM. Sensacja. Manchester United odpada po meczu z Bazyleą

Sensacyjnie zakończył się mecz grupy C. FC Bazylea pokonała na własnym stadionie Manchester United 2:1 i wyrzuciła z Ligi Mistrzów Czerwone Diabły. Szwajcarzy sprawcą największej sensacji tegorocznej edycji Ligi Mistrzów!

Zobacz wszystkie środowe bramki Ligi Mistrzów na Zczuba.tv

Czytaj relację z meczu na Zczuba.pl >

Koniec fazy grupowej Ligi Mistrzów. Kto z kim w 1/8 finału?

Liga Mistrzów bez Manchesterów ?

Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. W 9. minucie lewą stroną pomknął Shakiri, dośrodkował, błąd zrobił De Gea, który wypuścił piłkę przed siebie, a piłkę do bramki skierował Streller. Manchester natychmiast rzucił się do ataku. Nie wynikało jednak z tego za dużo. W 30. minucie Nani dośrodkowała, w dobrej sytuacji był Rooney, ale napastnik reprezentacji Anglii nie trafił w piłkę. W 43. minucie Czerwone Diabły doznały osłabienia. Kontuzji doznał Vidić, jego miejsce zajął Evans.

Komplet wyników ostatniej kolejki Ligi Mistrzów >

Druga połowa była dużo ciekawsza. W 49. minucie o niewiele w groźnej sytuacji pomylił się Rooney. Minutę później ze skraju pola karnego uderzył Giggs, ale Sommer obronił. W 54. minucie mogło być 2:0. Frei z rzutu wolnego uderzył tuż pod poprzeczkę, ale De Gea popisał się świetną interwencją. W 60. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Piłkę po dośrodkowaniu Giggsa próbował wybić Steinhoffer zrobił to tak niefortunnie, że trafił w poprzeczkę. W 73. minucie po raz kolejny dobrą okazję zmarnował Rooney. Po dobrym dośrodkowaniu, Anglik głową przeniósł piłkę ponad poprzeczkę. W 84. minucie było już 2:0. Gola głową po dośrodkowaniu z głębi pola zdobył Alexander Frei. Goście po raz kolejny rzucili się do ataku. W 89. minucie w zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Jones i zdobył kontaktową bramkę. Na więcej Manchesteru już nie było stać.

Manchester United po raz ostatni z grupy Ligi Mistrzów nie wyszedł w sezonie 2005/06.

Niesamowity wyczyn Lyonu

Niesamowitej rzeczy dokonali piłkarze Olympique Lyon. Francuzi rozgromili na wyjeździe 7:1 Dinamo Zagrzeb i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzili w tabeli Ajax Amsterdam i awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów.