Liga Mistrzów. Real awansował, inni muszą jeszcze poczekać

Real pokonał Lyon 2:0 i zapewnił sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Lille z Polakami w składzie przegrało z Interem Mediolan, a Trabzonspor zremisował z CSKA. W najciekawszym środowym meczu Bayern Monachium pokonał Napoli 3:2.

Liga Mistrzów: Wyniki i tabele wszystkich grup ?

Grupa A

Bayern - Napoli 3:2 ?

Mario Gomez show w Monachium. Napastnik Bayernu zdobył w pierwszej połowie trzy gole i zapewnił Monachijczykom bardzo ważne zwycięstwo. Gomez trafiał do siatki Napoli w 17, 23 i 42 minucie. Napoli po przerwie odpowiedziało dwoma trafieniami Fernandeza. Oba zespoły kończyły mecz w '10" po czerwonych kartkach dla Badstubera oraz Cunigi. W samej końcówce Gomez mógł zdobyć czwartą bramkę, ale jego strzał z ponad 60 metrów w ostatniej chwili wybił za linię końcową bramkarz Napoli.

Villarreal - Manchester City 0:3 ?

Manchester City po słabym początku Ligi Mistrzów zaczął się rozkręcać. To już drugie zwycięstwo Anglików, drugie nad Villarrealem. Dwie bramki zdobył Yaya Toure, jedną Mario Balotelli.

Grupa B

Inter - Lille 2:1 ?

Inter znacznie przybliżył się do awansu. W środę mediolańczycy pokonali 2:1 Lille po trafieniach Samuela i Milito, kontaktową bramkę strzelił de Melo. Ireneusz Jeleń wyszedł w pierwszej jedenastce, ale w przerwie został zmieniony. Ludovic Obraniak wszedł w końcówce meczu za Sowa.

Trabzonspor - CSKA Moskwa 0:0 ?

Trzeci remis Trabzonsporu. 90 minut w barwach wicemistrzów Turcji zagrał Arkadiusz Głowacki, 81 Adrian Mierzejewski. Były pomocnik Polonii Warszawa dostał też żółtą kartkę.

Grupa C

Benfica - Basel 1:1 ?

Benfica z awansem do kolejnej rundy musi jeszcze poczekać. Piłkarze z Lizbony prowadzili od czwartej minuty po trafieniu Rodrigo, ale w drugiej połowy stracili bramkę - w 64. minucie wyrównał Huggel.

Manchester United - Otelul Galati 2:0 ?

Manchester United po raz drugi pokonał Otelul Galati. Już w ósmej minucie do siatki Rumunów trafił Valencia, trzy minuty przed końcem meczu na 2:0 podwyższył Wayne Rooney.

Grupa D

Lyon - Real 0:2 ?

Real jest już w kolejnej fazie Ligi Msitrzów. "Królewscy" wygrywając na wyjeździe z Lyonem jeszcze nie zapewnili sobie pierwszego miejsca w grupie, ale są bardzo bliscy. Obie bramki dla Realu zdobył Cristiano Ronaldo. W 24. minucie Portugalczyk trafił z rzutu wolnego, a w 69. minucie z rzutu karnego.

Ajax - Dinamo 4:0 ?

Dinamo ciągle bez zwycięstwa i strzelonej bramki. W Amsterdamie piłkarze z Zagrzebia przegrali aż 0:4 po trafieniach van der Wiela, Sulejmaniego, de Jonga i Lodeiro.

Liga Mistrzów. Zobacz środowe bramki na Zczuba.tv ?