Liga Mistrzów. Barcelona rozbiła Viktorię, zapewniając awans sobie i Milanowi

Barcelon i Milan na dwie kolejki przed końcem zapewniły sobie wyjście z grupy H, choć mediolańczycy tylko zremisowali w Mińsku z BATE Borysów 1:1. Szansę na awans miały też Chelsea, Bayer Leverkusen i Arsenal, ale londyńskie zespoły remisowały, a Bayer poległ w meczu z Valencią 1:3.

Sprawdź tabele Ligi Mistrzów ?

Gr. H

Viktoria Pilzno - Barcelona 0:4 (0:2) ?

W pierwszych minutach Barcelona zadziwiająco nie radziła sobie z Viktorią Pilzno. Katalończycy mieli problemy z rozegraniem akcji, za to Czesi wyprowadzali groźne kontrataki. W 14. minucie Petrżelę świetnie zatrzymał Victor Valdes. Piłkarz z Pilzna był sam na sam z bramkarzem Barcelony.

Ale już w 24. minucie Leo Messi najpierw wywalczył rzut karny, a potem zamienił "jedenastkę" na gola. W dodatku za faul na Argentyńczyku sędzia wyrzucił z boiska obrońcę Viktorii Mariana Cisovskiego. Tuż przed przerwą Messi wyprowadził swoją drużynę na dwubramkowe prowadzenie. Wymienił w polu karnym podania z Adriano i strzelił obok bezradnego bramkarza z Pilzna.

W drugiej połowie grająca w przewadze Barcelona nie dała sobie wbić gola. Za to strzelała dalej. W 72. minucie Cesc Fabregas wykorzystał dośrodkowanie 20-letniego Isaaca Cuency i strzelił obok bramkarza Viktorii Romana Pavlika. To nie był koniec. W ostatniej minucie Messi skompletował hat trick. Wykorzystał podanie Gerarda Pique, który zgrał piłkę po rzucie wolnym wykonanym przez Cuencę.

BATE Borysów - Milan 1:1 (0:1) ?

Milan tylko zremisował z BATE Borysów. Prowadził po golu Zlatana Ibrahimovicia, ale w drugiej połowie dał się zepchnąć do obrony i stracił gola po rzucie karny. "Jedenastkę" bezbłędnie wykorzystał Renan Bressan, który nie dał szans na obronę Christianowi Abbiatiemu.

Gr. E

Valencia - Bayer 3:1 (1:1) ?

Bayer walczył o wyjście z grupy już na dwie kolejki przed końcem tej fazy rozgrywek, ale poległ w Hiszpanii. Valencia u siebie grała do tej pory raz i urwała punkty Chelsea. A gola strzeliła drużynie z Niemiec już w pierwszej minucie. Trafił Jonas. Co prawda pół godziny później wyrównał Stefan Kiessling, który zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu Michaela Ballacka, ale w drugiej połowie gościom prowadzenie dał Roberto Soldado, który pokonał bramkarza Bayeru Benda Leno. W 75. minucie było już 3:1. Adil Rami strzelił gola po dośrodkowaniu Tino Costy.

Genk - Chelsea 1:1 (0:1) ?

Duża niespodzianka w Belgii. Innego wyniku niż wygrana londyńczyków nikt się nie spodziewał, bo w poprzedniej kolejce Chelsea rozbiła zespół z Belgii 5:0. Tym razem goście zaczęli strzelać w 26. minucie, gdy gola zdobył Ramires, po podaniu Fernando Torresa. Do przerwy londyńczycy mogli prowadzić wyżej, ale David Luiz zmarnował rzut karny.

W drugiej połowie niespodziewanie Genk wyrównał. Obrona Chelsea zagapiła się, pozwoliła wbiec w pole karne Fabienowi Camusowi, który odegrał do Jelle Vossena. Ten łatwo pokonał Petra Czecha.

Gr. F

Arsenal - Olympique Marsylia 0:0 ?

Arsenal prowadzi w grupie, ale ma tylko punkt przewagi nad Olympique Marsylia. Choć w poprzedniej kolejce pokonał rywali w Marsylii, strzelając gola w ostatniej minucie meczu, to teraz zaledwie zremisował. Wojciech Szczęsny przez 90 minut nie puścił gola, ale też jego koledzy nie zdobyli bramki.

Borussia - Olympiakos 1:0 (1:0) ?

Borussia wygrała, a do zwycięstwa wystarczyła jej jedna bramka. W 7. minucie gola dla gospodarzy strzelił Kevin Grosskreutz po podaniu Mario Goetze. Dzięki temu dortmundczycy wciąż mają szansę na wyjście z grupy.

Gr. G

Zenit - Szachtar 1:0 (1:0) ?

Szachtar się pogrąża i wciąż jest ostatni w tabeli grupy G. Przegrał, a gola stracił tuż przed przerwą. Trafił Nicolas Lombaerts, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu różnego. Obrońca Zenita świetnie wyprzedził rywali z Szachtara i wbił piłkę do siatki główką obok słupka i bezradnego bramkarza Oleksandra Rybki.

APOEL - Porto 2:1 (1:0) ?

APOEL to sensacyjny lider grupy, który sprawia niespodziankę za niespodzianką. W Lidze Mistrzów jeszcze nie przegrał. Strzelił gola tuz przed przerwą. Z rzutu karnego bramkarza Porto pokonał Ailton. Na kilka minut przed końcem Hulk wyrównał, również z rzutu karnego, ale zwycięstwo dał drużynie z Cypru w 90. minucie Manduca po podaniu Charalambidesa.