Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy w LM: Minimalny wkład Kuby i najspokojniejsza noc Szczęsnego

Przeciętnie ocenił polskich piłkarzy serwis goal.com. Jakub Błaszczykowski z przegranej Borussii Dortmund miał zdaniem portalu "minimalny wkład" w grę ofensywną, a Wojciech Szczęsny z Arsenalu Londyn "przeżył jedną ze swoich najspokojniejszych europejskich nocy", gdy jego drużyna wygrała 1:0 w Marsylii.
Z trójki Polaków w Borussii najwyższą ocenę otrzymał Robert Lewandowski - 6,0. "Świetnie wykończył akcję trafiając czysto w róg bramki, jednak tak jak reszta ofensywnych piłkarzy Borussii, nie mógł w drugiej połowie sprawić, by cokolwiek działo się w ataku" - czytamy na goal.com, które zaznacza dobrą postawę stanowczej obrony Olympiakosu.

Takie same noty - po 5,5 otrzymali z kolei Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. O pierwszym z nich możemy przeczytać: "Starał się wnieść trochę życia do ataku gości w pierwszej połowie i udało mu się przeprowadzić kilka zachęcających, ale ostatecznie bezowocnych rajdów zakończonych dośrodkowaniami".

Z kolei Błaszczykowskiego serwis ocenił nieco skromniej: "Zmarnował jedną dobrą szansę, tuż po tym jak zmienił Kagawę. Miał także kilka momentów, w których pokazał swoją dojmującą szybkość. Mimo wszystko jego wkład był minimalny".

Najciężej ocenić było Wojciecha Szczęsnego, który "przeżył jedną ze swoich najspokojniejszych europejskich nocy. Nie został przetestowany w żaden znaczący sposób przez cały wieczór". Mimo to polski bramkarz Arsenalu Londyn otrzymał notę 6,5.

Wygrana Barcelony w LM - nowy rekord Blaugrany »


Więcej o: