Costanzo - Modesto, Papadopoulos, Mellberg, Marcano - Makoun (73. Maniatis), Orbaiz - Mirallas (90. Fetfatzidis), Ibagaza, Holebas - Djebbour (87. Pantelic)
Kartki:
Schmelzer - żółta
Skład:
Weidenfeller - Piszczek, Hummels, Subotic, Schmelzer - Bender, Gundogan (57. Leitner) - Goetze (82. Grosskreutz), Kagawa (66. Błaszczykowski), Perisic - Lewandowski
W meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów w grupie F Olympiakos Pireus wygrał u siebie z Borussią Dortmund 3:1. Gola dla mistrzów Niemiec strzelił w pierwszej połowie Robert Lewandowski.
Spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy. Grecy prowadzenie objęli już w 8. minucie gry. Holebas, mimo asysty dwóch obrońców, głową wpakował piłkę do siatki. W 26. minucie mieliśmy remis. Dwójkowa akcja Lewandowskiego z Goetze zakończyła się pięknym strzałem z powietrza tego pierwszego. To była pierwsza bramka polskiego piłkarza w Lidze Mistrzów od 2009 roku. Wtedy Marcin Żewłakow grający w APOEL-u strzelił bramkę na Stamford Bridge w zremisowanym meczu przeciwko Chelsea. W 40. minucie znowu na prowadzenie wyszli gospodarze. W polu karnym z piłką znalazł się Djebbour, minął Suboticia i nie miał problemów z pokonaniem Weidenfellera.

W drugiej połowie Borussia nie miała zbyt dużo do powiedzenia. Olympiakos kontrolował przebieg gry i w 78. minucie zdołał podwyższyć. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Ibagaza, a gola głową zdobył Modesto.

Po 90. minut w barwach Borussii zagrali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. W 66. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który zmienił Shinji Kagawę.