Liga Mistrzów. Trabzonspor sprawił sensację w Mediolanie i jest liderem grupy!

Drużyna czterech Polaków: Arkadiusza Głowackiego, Adriana Mierzejewskiego oraz Piotra i Pawła Brożków jest sprawcą największej sensacji środowych spotkań piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Turcji pokonali na wyjeździe Inter Mediolan 1:0. Jedynym Polakiem, który zaprezentował się w tym spotkaniu na boisku był Głowacki.

Ronaldo i Dudek wystąpili w filmie dokumentalnym ?

Trzy tygodnie przed sensacyjnym środowym zwycięstwem z Interem Mediolan, Turecka Federacja Piłkarska podjęła decyzję o niedopuszczeniu do Ligi Mistrzów mistrza kraju, zespołu Fenerbahce, który jest zamieszany w aferę korupcyjną nad Bosforem. Miejsce drużyny ze Stambułu zajął wicemistrz - Trabzonspor.

Turecka drużyna sprawiła w środę nie lada sensację pokonując na wyjeździe Inter Mediolan 1:0. Decydująca o losach meczu sytuacja miała miejsce w 76.minucie. Opadającą w polu karnym Interu piłkę z całym impetem z woleja uderzył Halil Altintop. Julio Cesar zdołał końcówkami palców zbić piłkę na poprzeczkę, jednak ta trafiła pod nogi Celustki. 22-letni Czech zmierzał z nią w kierunku przeciwnym do bramki Interu, jednak w pewnym momencie niekonwencjonalnym uderzeniem wyglądającym jak wślizg, uderzył piłkę w kierunku bezradnego Julio Cesara. Zarówno bramkarz Interu, jak i biernie asystujący Celustce Lucio mogli odprowadzić piłkę do siatki wzrokiem.

Inter rzucił się co prawda do ataku, jednak kilka skutecznych interwencji zaliczył w ostatnich minutach bramkarz gości Zengin.

Dzięki wygranej w Mediolanie i remisie Lille z CSKA, Trabzonspor objął prowadzenie w grupie B.

Całe spotkanie w barwach tureckiej drużyny rozegrał Arkadiusz Głowacki. Paweł Brożek mecz z Interem przesiedział z kolei na ławce rezerwowych. Jego brat Piotr nie został zgłoszony do rozgrywek, a czwarty z Polaków Adrian Mierzejewski pauzował za kartki.