Liga Mistrzów. Victoria Pilzno wygrała w Kopenhadze

Niespodzianka w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. FC Kopenhaga, która walczy o drugi występ w rundzie grupowej z rzędu przegrała na własnym stadionie z mistrzem Czech Victorią Pilzno 1:3.
Choć gospodarze mieli przewagę w posiadaniu piłki i częściej atakowali bramkę rywali, to niewiele z tego wynikało. Po bezbramkowej pierwszej połowie drugą gospodarze rozpoczęli fatalnie. Środkowy obrońca Solvi Ottesen trafił do własnej bramki.

W 69. minucie ten sam piłkarz strzelił gola trafiając do bramki rywali, ale wtedy FC Kopenhaga przegrywała już dwiema bramkami bo w 59. minucie trafił Vaclav Pilar. W 79. minucie Duńczyków pogrążył rezerwowy Martin Fillo.

Rewanż 24 sierpnia w Pilźnie.

IV runda eliminacji Ligi Mistrzów

Arsenal - Udinese 1:0 (1:0): Walcott (4.); Lyon - Rubin Kazań 3:1 (2:1): Gomis (4., 10.), Briand (71.) - Diadiun (3.); FC Kopenhaga - Viktoria Pilzno 1:3 (0:0): Ottesen (69.) - Kolar (52.), Ottesen (59., samobójcza), Fillo (79.); BATE Borysów - Sturm Graz 1:1 (0:1): Simić (59.) - Weber (12.); Twente Enschede - Benfica Lizbona 2:2 (1:2): de Jong (6.), Ruiz (80.) - Cardozo (21.), Nolito (35.). Grają w środę: Bayern Monachium - FC Zurich; Maccabi Hajfa - Genk; Dinamo Zagrzeb - Malmö; Odense - Villarreal.