Liga Mistrzów. Czerwona kartka Mierzejewskiego, Trabzonspor odpada

Trabzonspor z Polakami w składzie zremisował 1:1 z Benfiką Lizbona i odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów. W 58. minucie czerwoną kartką ukarany został Adrian Mierzejewski.

Liga Mistrzów: Wyniki III rundy eliminacji ?

Mierzejewski, najdroższy piłkarz polskiej ekstraklasy, wyleciał z boiska za ostry faul na Maxim Pareirze. W wyjściowej jedenastce Trabzonsporu znaleźli się oprócz niego także Arkadiusz Głowacki oraz Paweł Brożek. Obaj jednak niczym się nie wyróżnili, a ten drugi został w 63. minucie zmieniony przez Yumlu. W meczu nie zagrał kontuzjowany Piotr Brożek.

Trabzonspor musiał odrobić dwa gole straty z pierwszego meczu, ale mecz nie ułożył się po myśli tureckiego zespołu. Już w 19 minucie gola dla Benfiki zdobył Nolito. W 32. minucie wyrównał Paolo Henrique, ale grający przez ponad pół godziny w dziesiątkę Trabzonspor strat nie był w stanie odrobić i nie zagra w Lidze Mistrzów.

Turecki klub z Polakami w składzie ma jeszcze jednak szanse na grę w Lidze Europejskiej, o ile przejdzie czwartą rundę eliminacji. Rywala pozna w piątek.