Ekstraklasa. Sparingi polskich ligowców

Rozpoczęcie kolejnego sezonu Ekstraklasy już 29 lipca. Polscy ligowcy są w trakcie przygotowań i rozgrywają już pierwsze mecze sparingowe. W sobotę grały m.in. Legia Warszawa czy Korona Kielce z ŁKS-em Łódź.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Widzew Łódź - Bogdanka Łęczna 1:2 (0:0)

Bramki: Grzelczak (67) - Oziemczuk (70), Nildo (90)

Skład Widzewa: Kaniecki (62. Wolański) - Bartkowski, Ukah (46. Dąbrowski), Madera, Dudu, Ostrowski (46. Grzelczak), Panka, Grzeszczyk (75. Wlazło), Riski (46. Zigajevs), Dzalamidze (68. Ceglarz S.), Sernas(46. Oziębała)

Widzew Łódź przegrał u siebie z I-ligową Bogdanką Łęczna 1:2. Pierwsza połowa, mimo przewagi Widzewa, zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej obraz gry się nie zmienił. W 67. minucie Nika Dzalamidze podał do Piotra Grzelczaka, który wyprowadził Widzew na prowadzenie. Od tego momentu gra Widzewa się załamała. Trzy minuty później wyrównał Kamil Oziemczuk, a w ostatniej minucie meczu wynik na 1:2 ustalił Nildo po podaniu Prejuce Nakoulmy.

Vorwarts Steyr - Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramka: Wolski (39)

Skład Legii: Skaba (46. Szumski) - Jędrzejczyk, Kelhar, Astiz (46. Zbozień), Kiełbowicz - Kneżević, Łukasik, Borysiuk, Wolski (69. Komorowski), Rybus - Żyro (69. Kucharczyk)

Przebywająca na obozie w Austrii Legia Warszawa rozegrała sparing z beniaminkiem tamtejszej trzeciej ligi Vorwarts Steyr. Trener Maciej Skorża dał w tym meczu zagrać rezerwowym, którzy nie wystąpili w piątkowym meczu z MSV Duisburg, lub nie zagrali w nim całego meczu. Legia zagrała słaby mecz. Jedynego gola strzelił głową w 39. minucie meczu Rafał Wolski po dośrodkowaniu Tomasza Kiełbowicza. Zdobywcy Pucharu Polski kolejny mecz zagrają we wtorek z FSV Mainz.

Górnik Zabrze - MFK Rużomberok 0:1 (0:1)

Bramka: Masaryk (32)

Skład Górnika: Pesković (46. Novota) - Olkowski (46. Bemben), Nowak (46. Szymura), Banaś (46. Danch), Magiera (46. Marciniak) - Waksmundzki (46. Thomik; 89. Płonka), Gierczak (46. Kwiek), Przybylski (46. Wodecki), Gasparik (58. M.Mączyński) - K.Mączyński (46. Zahorski) - J.Pietrzak (46. Gołębiewski)

Swój ostatni mecz podczas obozu w Zakopanem rozegrał Górnik Zabrze. Podopieczni Adama Nawałki przegrali 0:1 z drużyną słowackiej Ekstraklasy MFK Rużomberok. Jedynego gola spotkania zdobył były piłkarz Cracovii Kraków Pavol Masaryk.

FC Zwolle - Cracovia 0:1 (0:1)

Bramka: Dudzic (38)

Skład Cracovii: Kaczmarek - Suart, Kosanović (60. Nawotczyński), Szeliga, Nykiel (46. Struna) - Suvorov, Bartczak (69. Żołądź), Boljević, Ntibazonkiza (73. Rupa) - Kędziora (46. Štraus) - Dudzic (46. Krieger)

Swój pierwszy mecz podczas obozu w Holandii rozegrała Cracovia. Pasy pokonały 1:0 wicemistrzów drugiej ligi holenderskiej FC Zwolle. Jedynego gola w meczu zdobył w 38. minucie Bartłomiej Dudzic. Podopieczni Jurija Szatałowa mecz kończyli w "dziesiątkę". W 50. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Hesdey Stuart. W meczu nie zagrał najnowszy nabytek Cracovii - Andrzej Niedzielan.

Korona Kielce - ŁKS Łódź 3:0 (2:0)

Bramki: Lenartowski (5), Lech (33), Malarczyk (77)

Skład Korony: Małkowski (72. Miśkiewicz) - Lenart (68. Cebula), Malarczyk, Kiercz, Lisowski - Michałek, Lenartowski, Lech, Janiec - Gawęcki (83. Maliszewski), Cichos

Skład ŁKS-u: Olszewski - Babić, Hristov, Kaczmarek, Kosiec, Kubicki (46. Gieraga), Kulpaka (46. Kita), Pawlak (46. Osowski), Pruchnik, Romańczuk, Wojtczak

W pierwszym sobotnim meczu pomiędzy Koroną Kielce, ŁKS-em Łódź górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:0 po golach Artura Lenartowskiego, Grzegorza Lecha i Piotra Malarczyka.

Korona Kielce - ŁKS Łódź 2:1 (1:0)

Bramki: Korzym (26), Vuković (77) - Smoliński (58)

Skład Korony: Małecki (70. Miśkiewicz)- Kuzera, Stano, Kijanskas, Kal (46. Cebula) - Bąk (61. Jamróz), Vuković, Jovanović, Sobolewski - Zieliński (70. Maliszewski), Korzym

Skład ŁKS-u: Waśkow - Stefańczyk (78. Gieraga), Adamski, Klepczarek, Kłus - Woźniak, Nowak, Bykowski, Smoliński - Saganowski, Mięciel

W drugim sobotnim meczu pomiędzy tymi drużynami znowu górą byli piłkarze Korony. Tym razem wygrali 2:1. Po pierwszej połowie gospodarzy prowadzili 1:0, a gola zdobył Maciej Korzym. W drugiej zdołał wyrównać Marcin Smoliński, ale gola na wagę zwycięstwa strzałem zza pola karnego zdobył Aco Vuković.

Dukla Banska Bystrzyca - Ruch Chorzów 1:2 (1:0)

Bramki: Luptak (39) - Piech (47, 56)

Ruch Chorzów wygrał 2:1 w Słowacji z piątą drużyną tamtejszej Ekstraklasy Duklą Banska Bystrzyca. Po pierwszej połowie po golu Branislava Luptaka prowadzili gospodarze. W drugiej zwycięstwo swojej drużynie dwoma trafieniami zapewnił Arkadiusz Piech.