19. kolejka Ekstraklasy. Lech pokonał Jagiellonię, Legia przegrała z GKS-em. Remis Wisły

W piątek Ruch pokonał na Cichej aż 3:0 Górnik Zabrze w Wielkich Derbach Śląska. W sobotę jako pierwszy trener Polonii zadebiotował Piotr Stokowieci przegrał z Widzewem Łódź. Lech wygrał 2:0 z Jagiellonią Białystok. Kolejny raz zawiodła Legia, która z Bełchatowa nie wywiozła nawet punktu. Prowadząca w tabeli Wisła tylko zremisowała z Polonią Bytom..

Niedziela, 20 marca

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 2:0

Legia rozegrała najsłabszy mecz wiosną i po raz drugi w tej rundzie nie zdobyła nawet punktu. Gospodarze nie spisali się wybitnie, ale w przeciwieństwie do gości byli bardziej skuteczni. Warszawianie nie potrafili zdobyć gola nawet z rzutu karnego. Katem piłkarzy Skorży drugi raz w tym sezonie okazał się Marcin Żewłakow. Drugą bramkę dorzucił Maciej Małkowski.

Polonia Bytom - Wisła Kraków 2:2 ?

Lider Ekstraklasy zdobył tylko punkt w Bytomiu. Broniąca się przed spadkiem Polonia prowadziła już dwukrotnie. Krakowian uratowały gole Andraża Kirma i Patryka Małeckiego.

Sobota, 19 marca

- Zmiany są konieczne. Niektórzy piłkarze w tych trzech pierwszych meczach pokazali, że chcą walczyć, grać i robić wyniki w Kielcach. A ci, którzy nie chcą walczyć lub po prostu nie mają umiejętności, będą musieli usiąść na ławce - powiedział zremisowanym z Polonią Bytom meczu trener Marcin Sasal. Kogo ma na myśli szkoleniowiec? Na pewno w Krakowie w barwach Korony nie zobaczymy Hernaniego, który będzie pauzował za czerwoną kartkę.

Polonia Warszawa - Widzew Łódź 0:1

Widzew wreszcie wygrywa na wyjeździe! Ta sztuka udała się łodzianom w drugiej kolejce ligi! Piłkarze Michniewicza zagrali dobry mecz, oddali osiem strzałów na bramkę (w tym 6 celnych) i zasłużenie wygrali. Dużo pracy czeka trenera Stokowca...

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1

W pierwszej połowie kibice nie doczekali się wielkich emocji. Dobrze zorganizowana, spokojna i ułożona defensywa Śląska nie pozwoliła ofensywnie usposobionym gdańszczanom na wywalczenie sobie sytuacji bramkowych. Pod polem karnym Małkowskiego zakotłowało się tylko kilka razy. Dobrą okazję miał Ćwielong, ale przegrał rywalizację z bramkarzem Lechii. Trzykrotnie z dystansu uderzał Mila, ale brakowało szczęścia.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0

Słabo grający w pierwszej połowie Lech, po przerwie pokazał, że na własnym boisku potrafi grać skutecznie. Mistrzowie Polski bezlitośnie wykorzystali błędy piłkarzy z Białegostoku i zasłużenie wygrali z zespołem Michała Probierza. Jagiellonia bez zwycięstwa na wiosnę!

Cracovia - Korona Kielce 3:0

W drugiej połowie Cracovia nie pozostawiła złudzeń i odpowiedziała na pytanie, kto w tym dniu jest drużyną lepszą. Prawdziwy koncert rozegrał Mateusz Klich. Młody pomocnik czerwonej latarni ligi najpierw strzelił gola z rzutu wolnego, a później asystował przy trafieniach Visniakovsa i Ntibazonkizy. Warto jednak zaznaczyć, że przy pierwszym, jak i ostatnim golu nie popisał się Zbigniew Małkowski, który powinien był pewnie interweniować. Cracovia zmniejszyła stratę go Arki Gdynia do zaledwie trzech punktów.

Piątek, 18 marca

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 1:1

Gwizdy pożegnały piłkarzy Arki, którzy w trzecim meczu na własnym boisku na wiosnę zdobyli zaledwie punkt. Gospodarze i tak mogą mówić o szczęściu, bo w ostatniej minucie spotkania Szymon Pawłowski trafił w poprzeczkę. Do kolejnego zwycięstwa Zagłębia pod wodzą Jana Urbana zabrakło centymetrów.

Do przerwy mecz toczył się w dość wolnym tempie, a obie bramki padły po błędach obrońców przy stałych fragmentach gry. Najpierw nieuwagę defensorów gości wykorzystał Denis Glavina, a w odpowiedzi świetne dośrodkowanie Dawida Plizgi na gola zamienił Mouhamadou Traore.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 3:0

Piętnaście minut wystarczyło Ruchowi, żeby wypunktować zabrzan i odnieść efektowne zwycięstwo w Wielkich Derbach Śląska. Piłkarze Waldemara Fornalika dużo lepiej poradzili sobie z przeciwnościami losu. Całe spotkanie rozgrywane było przy padającym śniegu na przykrytej białym puchem murawie, a na domiar złego z powodu awarii oświetlenia mecz musiał zostać przerwany na dziesięć minut.

Jeszcze możesz! Zbuduj zespół i graj o nagrody w "Wygraj Ligę" ?

Który z meczów 19. kolejki Ekstraklasy zapowiada się najbardziej emocjonująco?