Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wojciech Kowalewski zrezygnował z gry w Arce

W środę do władz klubu Arki Gdynia dotarło oświadczenie podpisane przez Wojciecha Kowalewskiego, mówiące, iż ten nie podpisze kontraktu z 15. drużyną Ekstraklasy.
Choć Kowalewski uzgodnił z władzami Arki warunki swojej umowy, w środę postanowił, że poszuka szczęścia w innym klubie.

- Arka informuje, że w dniu dzisiejszym pomimo uzgodnionych warunków kontraktu z Wojciechem Kowalewskim oraz jego menadżerem otrzymała oświadczenie zawodnika, że z Arką Gdynia kontraktu nie podpisze i zwiąże się umową z innym klubem - czytamy w oficjalnym komunikacie władz gdyńskiego klubu.

Były reprezentant Polski zachował się nie fair wobec przedostatniej drużyny Ekstraklasy. Po dogadaniu szczegółów indywidualnego kontraktu z Kowalewskim, sternicy Arki postanowili rozwiązać obowiązujące umowy z Norbertem Witkowskim i Andrzejem Bledzewskim - pierwszym i drugim bramkarzem drużyny. Nastąpi to za porozumieniem stron. W tym wypadku Arka nie zarobi ani grosza z kwot odstępnego, jakie mieli zapisane w kontraktach obaj gracze.

W obecnej sytuacji jedynym golkiperem gdynian pozostanie 21-letni Hieronim Zoch, który w swojej karierze nie zdążył jeszcze zadebiutować na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Wzmocnienia w Ruchu >
 

Więcej o: