Piętnaście jesiennych kolejek Ekstraklasy za nami. Emocji nie brakowało. Nie brakowało też pięknych bramek, brutalnych fauli, a piłkarze często nie trzymali nerwów na wodzy. Sport.pl prezentuje subiektywny ranking najciekawszych momentów, których byliśmy świadkami.

Najładniejsza bramka - Dimitrije Injac. Lech - Wisła 4:1

Najładniejszy mecz: Wisła - Lechia 5:2 (10.kolejka)

Mecz jakich mało. Szybkie tempo, grad goli w Krakowie.

ZOBACZ SKRÓT MECZU WISŁA - LECHIA [WIDEO] - Ekstraklasa.tv

Największe rozczarowanie - Cracovia

Wielkie marzenia, wielkie plany sponsora, przedsezonowe zapowiedzi, według których zespół z Krakowa miał włączyć się do walki nawet o mistrzostwo Polski. Marzenia zderzyły się z brutalną rzeczywistością ligową.

Piłkarze Cracovii zawodzą. Radosław Matusiak, który miał się odrodzić po nieudanej przygodzie z Serie A, w niczym nie przypomina byłego lidera reprezentacji Polski.

ZOBACZ JAK MATUSIAK PRZESTRZELIŁ KARNEGO [WIDEO] - Ekstraklasa.tv

Zespół z Krakowa zajmuje w ligowej tabeli ostatnie miejsce. W piętnastu meczach zgromadził zaledwie osiem punktów. Cracovia to również najbardziej dziurawa obrona w lidze.

ZOBACZ JAK LECH ZMIAŻDŻYŁ CRACOVIĘ [WIDEO] - Ekstraklasa.tv

Zamiast o tytuł Cracovia musi walczyć na wiosnę o utrzymanie. Potrzebuje cudu.

Najładniejsza akcja, po której nie padła bramka - Kamil Grosicki w meczu z Wisłą

Największe wpadki - światło i druga piłka

Do niespotykanej sytuacji doszło podczas meczu Zagłębia z Arką. W przerwie meczu nagle na stadionie zapadła całkowita ciemność. Awaria systemu oświetlenia była na tyle poważna, że usterkę udało się naprawić dopiero po godzinie. Była to prawdopodobnie najdłuższa przerwa w meczu w historii rozgrywek ligi polskiej.

ZOBACZ CIEMNĄ EKSTRAKLASĘ W LUBINIE [WIDEO] - Ekstraklasa.tv

Do 90. minuty Śląsk Wrocław prowadził u siebie z Ruchem Chorzów 2:1. Wtedy gospodarze stracili piłkę w ataku a goście wyszli z kontrą. Kiedy zbliżali się do pola karnego rywali, nagle na boisku pojawiła się druga piłka. Sędzia przerwał akcję, a wynik już nie uległ zmianie.

Kilkanaście dni później Komisja Ligi nałożyła za tę sytuację na Śląsk grzywnę w wysokości 10 tys. zł.