Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Jedenastka 1. kolejki. Sobiech, Sernas, Deleu...

Kto był według ciebie był najlepszym piłkarzem pierwszej kolejki ekstraklasy. Poniżej prezentujemy jedenastkę kolejki wybraną przez Sport.pl i serwis Ekstraklasa.tv.
Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę »

Bramkarz:

Sebastian Przyrowski - Golkiper Polonii Warszawa zaprzeczył powszechnej opinii, że najefektowniejszy jest gdy popełnia błędy. W meczu z Górnikiem zagrał jak profesor. kilka razy wybronił groźne strzały rywali.

Ekstraklasa.tv: Parada Przyrowskiego interwencją kolejki? »

Obrońcy:

Deleu, Maciej Sadlok, Mate Lacić, Grzegorz Fonfara - Deleu zaliczył idealny debiut w ekstraklasie. Obrońca Lechii toczył wyrównane pojedynki z pomocnikami Ruchu. Grzegorz Fonfara wraz z Mate Laciciem nie pozwolili strzelić gola Polonii Bytom, a ten drugi zdobył pierwszego gola nowego sezonu, dlatego znalazł się w zestawieniu, choć jest drugim, obok Deleu, prawym obrońcą. Bardzo Solidnie zagrał Maciej Sadlok, który kierował obroną Ruchu, a jego zespół zremisował bezbramkowo z Lechią w Gdańsku.

Pomocnicy:

Adrian Mierzejewski, Łukasz Trałka, Mateusz Bartczak, Sergiej Kriwiec - Białorusin z Lecha jako jeden z niewielu w zespole mistrza Polski stwarzał zagrożenie pod bramką Widzewa w zremisowanym 1:1 meczu w Łodzi. Łukasz Trałka i Adrian Mierzejewski zaczęli sezon od zwycięstwa. Ten drugi z olimpijskim spokojem minął bramkarza Górnika i wpakował piłkę do siatki. Trałka był głównym architektem pierwszego gola Polonii w meczu z Górnikiem. Podał do niepilnowanego Artura Sobiecha. Polonia gładko wygrała w Zabrzu, choć przez cały poprzedni sezon tylko trzy razy cieszyła się ze zwycięstwa na wyjeździe.

Napastnicy:

Artur Sobiech, Darvydas Sernas - W ataku debiutant i beniaminek, obaj w pierwszym meczu strzelili gola. Sobiech trafił dla Polonii i powoli zaczyna spłacać wydany na niego milion euro. Sernas w poprzednim sezonie w I lidze trafił 12 razy. Teraz strzelił gola mistrzowi Polski Lechowi Poznań.

Który z tych piłkarzy był w miniony weekend najlepszy? Głosuj. Wybrałbyś innych do jedenastki? Komentuj na naszym forum.Reprezentant Hondurasu w Wiśle Kraków »


Wybierz najlepszego piłkarza 1. kolejki
Więcej o:
Największym prymusem 17. kolejki był: