Ekstraklasa. Dokończenie 24. kolejki. Wisła odskakuje Lechowi

W poniedziałek i wtorek zaległości odrabiają piłkarze Ekstraklasy. W poniedziałek Polonia pokonała w Gliwicach Piasta 2:0, a Legia wygrała z Jagiellonią 2:1. Wisła Kraków pokonała skromnie 1:0 Śląsk Wrocław i nad Lechem ma już cztery punkty przewagi.

Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv ?

W piątek dziewiątego kwietnia Lech Poznań pokonał 2:0 Arkę Gdynia i zbliżył się do Wisły Kraków na zaledwie jeden punkt. W drugim rozegranym już meczu Zagłębie Lubin bezbramkowo zremisowało z Cracovią.

Mecze we wtorek:

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom 0:0

Po obiecującej pierwszej połowie, w drugiej mecz rozczarował. Lechia była zespołem lepszym, ale o to, że nie wygrała może mieć pretensje tylko do siebie. Nie wykorzystany rzut karny i mnóstwo innych dogodnych okazji sprawiły, że gdańszczanie nadal pozostają zespołem, który w tym roku na swoim boisku jeszcze nie wygrał.

Ruch Chorzów - Odra Wodzisław 3:2

Fantastyczny mecz przy Cichej. Ruch zwycięża w dniu swoich 90. urodzin po znakomitym widowisku. Bohaterem meczu został Łukasz Janoszka, który zdobył trzy bramki. "Niebiescy" wracają na podium, a ambitna Odra, która była bliska sprawienia niespodzianki, nadal pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0

Wisła wygrała dzięki bramce Pawła Brożka i umocniła się na pozycji lidera. Straciła jednak przed hitowym spotkaniem z Lechem Arkadiusza Głowackiego, który zobaczył we wtorek żółtą kartkę i będzie musiał w arcyważnym meczu pauzować.

Korona Kielce - GKS Bełchatów 1:1

Po emocjonującym spotkaniu w Kielcach drużyny dzielą się punktami. Z jednego oczka bardziej zadowoleni mogą być goście, którzy stworzyli sobie dużo mnie sytuacji podbramkowych i do wyrównania doprowadzili dopiero kilka minut przed końcem spotkania.

Mecze rozegrane w poniedziałek

Piast Gliwice - Polonia Warszawa 0:2 ?

Skuteczna do bólu Polonia ogrywa bezproduktywnego w ataku Piasta. Czarne Koszule inkasują niezwykle ważne trzy punkty dzięki bramkom Piątka i Mierzejewskiego.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:1 ?

Piłkarze Legii pokonali Jagiellonię 2:1 i jeszcze nie odpadli z rywalizacji o mistrzostwo Polski. Czekają na wyniki najgroźniejszych rywali. We wtorek Wisła zagra ze Śląskiem.

Wulkan przeszkodził Robertowi Lewandowskiemu ?