Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Henryk Kasperczak trenerem Wisły Kraków

Henryk Kasperczak będzie następcą zwolnionego w poniedziałek trenera Macieja Skorży - poinformował klub na konferencji prasowej.
Ekstraklasa.tv: Trzy mecze mistrzów Polski bez gola »

- Najważniejsze dla mnie, aby zdobyć z tym zespołem mistrzostwo Polski -powiedział tuż po wyborze Kasperczak. Umowę z Kasperczakiem podpisano na ponad dwa lata (dokończenie obecnego sezonu oraz sezony 2010/2011, 2011/2012)

Nominacja Kasperczaka to spora niespodzianka. Wcześniej mówiło się, że faworytem do objęcia zespołu po Skorży będzie Niemiec Winfried Schaefer.

Kasperczak już raz prowadził Wisłę Kraków. W latach 2002-2004 poprowadził ją do trzech tytułów mistrzowskich i awansował do 1/8 Pucharu UEFA. W 2004 roku po kłótni z władzami klubu został zawieszony. Po rozstaniu z Wisłą prowadził reprezentację Senegalu.

W poprzednim sezonie prowadził Górnik Zabrze, którego nie uratował przed spadkiem do I ligi. 3 sierpnia 2009 roku rozstał się z klubem.

Kasperczak przez wiele lat pracował we Francji. Prowadził m.in. FC Metz, AS Saint-Étienne, RC Strasbourg, Racing Club de France, Montpellier HSC, OSC Lille. Był też trenerem reprezentacji narodowej Wybrzeża Kości Słoniowej i Tunezji.

Idę na urlop tacierzyński - mówi Skorża po zwolnieniu »


Więcej o: