Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dudek: Czesi chcą mnie w Odrze

Z końcem czerwca kończy się kontrakt Dariusza Dudka z klubem z Wodzisławia.Piłkarz wciąż nie wie czy nadal będzie współpracował z Odrą. Może zamieni Wodzisław na Sosnowiec?
34-letni Dudek zakończył karierę z powodu kontuzji pleców. Na boisko już nie wróci, ale liczył, że nadal będzie pracował w klubie. - Umowa kończy mi się za dwa dni, ale na razie nie ma żadnych konkretów dotyczących mojej przyszłości w Wodzisławiu. Powiem tak, gdyby decyzja należała do Czechów [jest możliwe, że przejmą władze w klubie - przyp.red.]

to na pewno zostałbym w Odrze - mówi.

Pisaliśmy już, że piłkarz jest łączony z Zagłębiem. Był nawet na meczu barażowym o utrzymanie w drugiej lidze. Miał wtedy rozmawiać w cztery oczy z Krzysztofem Szatanem, właścicielem klubu z Sosnowca. - Nie chcę się wypowiadać na ten temat. Proszę o jeszcze kilka dni cierpliwości - mówi.

Media sugerowały, że Dudek mógłby zostać dyrektorem Zagłębia. Tak naprawdę klub z Sosnowca ma wakat na stanowisku prezesa. - No nie wiem czy nadawałbym się do tej roli. Działacze Zagłębia na pewno kogoś znajdą na to stanowisko - uśmiecha się.

W środowisku piłkarskim spekuluje się też, że Dudek szuka klubu w który mógłby zainwestować jego starszy brat. - Jurek na razie skupia się na grze w Realu Madryt. Zapewniam, że nie zawraca sobie głowy inwestycjami w polską piłkę - kończy.