LOTTO Ekstraklasa. Jagiellonia pokonuje Wisłę i umacnia się na prowadzeniu w tabeli

W meczu 33. kolejki LOTTO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała na swoim stadionie Wisłę Kraków 2:0. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki, a podopieczni Michała Probierza zajmują w tej chwili pierwsze miejsce w tabeli z przewagą trzech punktów nad drugim Lechem Poznań.

Gopodarze musieli odnieść zwycięstwo, jeśli chcieli liczyć się w walce o mistrzostwo Polski. Początek meczu należał do Wisły, lecz faworyci wkrótce doszli do głosu. W 28. minucie Fedor Cernych koncertowo ograł Tomasza Cywkę, dzięki czemu Cillian Sheridan umieścił piłkę w siatce.

Kolejne minuty nie przysporzyły zbyt wielu emocji, lecz lepiej na boisku spisywali się gracze Jagielloni. Ich starania poskutkowały w doliczonym czasie gry drugim golem. Chomczenowskyj wyszedł na czystą pozycję i mocnym strzałem na dalszy słupek pokonał Załuskę. Niebawem sędzia zakończył mecz, a Jaga zapisała kolejne zwycięstwo na swoim koncie.

Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki. Jagiellonia ma 37 punktów i jest liderem, lecz Lecha Poznań wyprzedza jedynie o trzy punkty. Dodatkowo poznaniacy rozegrają swój mecz z Pogonią Szczecin jutro. Wisła z dorobkiem 23 punktów zajmuje piątą lokatę.