Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ruch Chorzów ukarany za zaległości finansowe! Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję

Ruch Chorzów został ukarany czterema ujemnymi punktami. To kara za zaległości finansowe. Jeżeli klub nie spłaci wszystkich zaległości do końca stycznia, to kara zostanie zwiększona do ośmiu punktów.
Ruchu Chorzów od dłuższego czasu ma duże problemy finansowe. Klub dostał od miasta specjalną pożyczkę w wysokości 18 milionów złotych, ale i tak ma problem, żeby spłacić w terminie pierwszą część pożyczki.

Sprawa trafiła do Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, która w poniedziałkowy wieczór ogłosiła swoją decyzję. Ruch Chorzów został ukarany ośmioma ujemnymi punktami za zaległości finansowe z jednoczesnym zawieszeniem czterech ujemnych punktów do dnia 31 stycznia 2017 roku, jeżeli do tego terminu zostaną spłacone zaległości finansowe Fundacji Ruch Chorzów względem piłkarzy - informuje PZPN.

Dodatkowo, chorzowski klub czeka odrębne postępowanie związane z naruszeniem przez Ruch uchwał Komisji dotyczących wysokości wynagrodzeń zawodników Ruchu w poprzednich sezonach.

- Fundacja posiada zobowiązania finansowe wobec byłych zawodników, które powinny zostać jak najszybciej uregulowane i nikt tego faktu nie kwestionuje. Nie było jednak zamiarem Zarządu Ruchu nie informowanie o tej sytuacji i nieuregulowanych płatnościach w trakcie przygotowań do procesu licencyjnego. Po prostu inaczej interpretowaliśmy formę sprawozdawczości między Ruchem a Komisją w trakcie przygotowywania dokumentacji. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak najszybciej wypełnić zalecenia Komisji - skomentował sytuację Mirosław Mosór, wiceprezes Ruchu na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Drużyna Waldemara Fornalika w dwudziestu meczach zdobyła 20 punktów. Zgodnie z decyzją komisji, chorzowianie mają w tym momencie 16 punktów i spadli na ostatnią pozycję tabeli Lotto Ekstraklasy.

Te kluby mają najwierniejszych kibiców w Europie! [ZOBACZ]


Więcej o:
Największym prymusem 17. kolejki był:
Komentarze (25)
Ruch Chorzów ukarany za zaległości finansowe! Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła decyzję
Zaloguj się
 • rownowaznik

  0

  Ale kara, 2 pkt do odrobienia w jednym (1) meczu grupy spadkowej.

 • macian1980

  Oceniono 2 razy 0

  @dra-h
  Śmieszny to jesteś ty i zamilcz, Ruch jest najlepszy w Polsce pomimo swoich problemów finansowych, nie jeden klub chciałby mieć 14 MP niedoczekanie w 1939 przed wojną prowadził i pewnie z Wilimowski gdyby nie wybuch II wojny ŚW, już 15 MP by miał , Ruch jeszcze nie upadł, a i przyjdą lepsze czasy. Jestem dumny będąc kibicem tego zasłużonego klubu, a to co myślą i wypisują zazdrośni małolaty 15-25 lat jest nieistotne, w każdym klubie mogą i są także w innych nieodpowiedni ludzie którzy doprowadzają do takich sytuacji, pazerni i egoistyczni na kasę. RUCH CHORZÓW LEGENDA BEZ KOŃCA !!!!

 • juventusiak87

  Oceniono 2 razy 0

  Ruch Chorzów jak spadnie to już nigdy nie wróci do ekstraklapy.

  Ruch się skończył.

 • dra-h

  0

  Ruch zapłaci, uniknie 4 ujemnych punktów, a za jakieś 2 lata okaże się że jednak nie zapłacił tylko znowu zrobili jakiś wałek, po czym znowu dostaną jakąś śmieszną karę w zawieszeniu. I tak aż do upadku tego najśmieszniejszego w historii polskiej piłki klubu.

 • wawiak80

  Oceniono 2 razy 0

  Niesamowite, że za gigantyczne wałki finansowe klub jest ukarany 2 punktami ujemnymi.
  Sygnal do wszystkich. Róbcie wałki bo i tak nic wam nie zrobią

 • ggold

  0

  Śmiech na sali z tą niby komisja. Kara za takie machlojki wyjątkowo łagodna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX