Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Radosław Cierzniak rozwiązał kontrakt z Wisłą z winy klubu

Precedensowy wyrok Izby ds. Rozstrzygania Sporów Sportowych przy PZPN. Rozwiązano kontrakt Radosława Cierzniaka z Wisłą Kraków z winy klubu. Piłkarz niebawem podpisze umowę z Legią Warszawa.
W środę izba przy PZPN rozwiązała kontrakt Cierzniaka z Wisłą z winy klubu. Wyrok jest z rygorem natychmiastowej wykonalności, więc umowa bramkarza z krakowianami wygasła. To oznacza, że niebawem powinien podpisać kontrakt z Legią Warszawa.

Cierzniak ma już umowę z wicemistrzami Polski, ale obowiązującą dopiero od lipca. Właśnie dlatego Wisła zesłała zawodnika do rezerw. Oficjalnie podała, że chodzi o powrót do formy, ale zawodnik podał klub do sądu przy PZPN. Prawo pozwala na przeniesienie piłkarza do drugiej drużyny wtedy, gdy następuje drastyczny spadek formy.

Pierwsza rozprawa odbyła się 19 lutego, ale sprawę odroczono. Nagle Wisła wezwała do Krakowa trenera Tadeusza Pawłowskiego, kluczowego świadka w tej sprawie.

W środę Pawłowski też miał się nie stawić w PZPN-ie, bo klub przedstawił zwolnienie lekarskie trenera. Dlatego w poniedziałek poinformował o jego "urlopowaniu", a nie zwolnieniu. W ten sposób Wisła chciała znowu odroczyć termin rozprawy.

Izba uznała jednak w środę, że szkoleniowiec powinien się jednak pojawić przed sądem. Wisła ponadto miała zapewnić, że Pawłowski się stawi. To był jedyny świadek krakowskiego klubu w tej sprawie - w Warszawie zabrakło członków zarządu. Byli tylko prawnicy.

Wobec tego przesłuchano jedynego świadka w tej sprawie - Cierzniaka. Po rozpatrzeniu jego zeznań izba rozwiązała kontrakt piłkarza z Wisłą. Bramkarz jest wolnym zawodnikiem.

Według prawników to w polskim prawie piłkarskim precedens, który otwiera furtkę do następnych wyroków rozwiązujących kontrakty z winy klubu, jeśli zawodnik zostaje zesłany do rezerw za kontraktową niesubordynację. - To małe polskie prawo Bosmana - usłyszeliśmy po ogłoszeniu wyroku.Nowy piłkarz Legii ma ciekawe życie. Kim jest Michaił Aleksandrow? Kochający tata, wakacje z tygrysami i żona top-modelka [FOTOSTORY]
Czy decyzja PZPN ws. Radosława Cierzniaka jest słuszna?
Więcej o:
Komentarze (80)
Radosław Cierzniak rozwiązał kontrakt z Wisłą z winy klubu
Zaloguj się
 • sternickone

  Oceniono 27 razy 17

  Głupota ludzi którzy kierują dziś Wisłą jest bezdenna.

 • bn79

  Oceniono 26 razy 12

  I dobrze, po to zmieniono przepisy, by więcej Klubów Kokosa nie było. A że Wisła mentalnie wciąż na poziomie MO, to niech teraz płaci.

 • kalbaro74

  Oceniono 14 razy 10

  Wisła to już naprawdę śmieszny klubik zmienia trenerów jak rękawiczki,przegrywa proces za procesem,a jak Górnik dziś wygra zostanie czerwoną latarnią.

 • zarnak

  Oceniono 8 razy 8

  Przyczyna rozwiazania umowy z winy klubu jest zmiana warunkow pracy Cierzniaka nie z przyczyn sportowych lecz kontraktowych (podpisanie umwy z Legia). Gdy kilka dni przed upublicznieniem faktu podpisania umowy z Legia publicznie go chwala w superlatywach a nastepnie tuz po ogloszeniu decyzji zawodnika rowniez publicznie informuja ze zesla go za kare do rezerw jednoznacznie wskazuja co bylo przyczyna przeniesienia go z pierwszego zespolu. Wisla dala w kalosze i tyle. Mogla poczekac 3 tygodnie, nasptenie trener mogl mu powiedziec "sluchaj zestarzales sie w 3 tygodnie, idziesz do rezerw sie odbudowac" nie bylo by powodu zskarzac Wisle. A tak, sami sobie winni.

 • kaktus-2

  Oceniono 24 razy 8

  buhahahahaa buhahahahaha uuuuuuuuuu hahahahaha :)
  mogli mieć 300 tys zł a dostaną dużą kupę :)

 • tspl

  Oceniono 21 razy 7

  Jeżeli klub unika spotkania z sądem to sąd ma prawo oprzeć sie na zeznaniach jednej strony.
  Sami sobie winni.
  Gdyby się stawili i wyjaśnili powinni byli sprawę wygrać. Mają prawo przenieść zawodnika do słabszej drużyny, jak np. Legia wysłała ostatnio Vrdoljaka

 • mostan

  Oceniono 5 razy 5

  i baaaaaardzo dobrze!

 • juventusiak87

  Oceniono 4 razy 4

  Wisła Kraków się skończyła.

 • todero.13

  Oceniono 7 razy 3

  Bardzo dobrze!
  Dosyć zaścianka, dosyć kompromitujących polski futbol "klubów kokosa"
  Podpisałeś umowę - płać
  Nie podpisałeś umowy - nie miej pretensji
  Dosyć traktowania piłkarzy jak niewolników, nie stać cie na grę w lidze i utrzymanie piłkarzy to WON do A-klasy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX