Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa w Sport.pl. "Flavio uciekł, rozumiem decyzję trenera"

- Flavio zawiódł zaufanie trenera i kolegów z zespołu. Nie sądzę, żeby trener Szukiełowicz zdecydował się przywrócić go do drużyny - uważa Krzysztof Wołczek, legenda Śląska Wrocław.


Dominik Wardzichowski: Flavio Paixao podpisał kontrakt z Lechią nie informując o tym trenera i klubowych władz. Śląsk za karę zesłał go do rezerw. Jak pan ocenia zachowanie Portugalczyka i klubu?

Krzysztof Wołczek: - Flavio chciał uciec. Tak się dzieje, kiedy zawodnik nie jest zżyty z klubem i regionem. Okazuję się, że najważniejsze są interesy i finanse. Kiedy trener rozmawiał z zawodnikami, to wszyscy zadeklarowali chęć gry. A za parę dni okazało się, że jeden z kluczowych zawodników po kryjomu podpisuje kontrakt z innym klubem. Rozumiem trenera, też odsunąłbym takiego piłkarza od pierwszej drużyny.

Śląsk może sobie pozwolić na marnowanie Flavio w rezerwach?

- Wszystko rozgrywa się wewnątrz drużyny, a Flavio zawiódł zaufanie trenera i kolegów z zespołu. Nie sądzę, żeby trener Szukiełowicz w najbliższym czasie zdecydował się przywrócić go do treningów. Może się jednak okazać, że dla dobra zespołu wróci do pierwszej drużyny. Wszystko zależy od trenera. Niektórzy z biegiem czasu uginają się pod presją wyników i zawodnik wraca, ale są też przypadki, w których trener pozostaje nieugięty.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż Flavio do Lechii już zimą.

- Zdecydowanie tak. Śląsk nic nie zyska na tym, że Portugalczyk będzie biegał po trzecioligowych boiskach. Straci też Lechia, bo w lecie dostanie zawodnika kompletnie nieprzygotowanego. Kluby powinny się dogadać.

Lechia Gdańsk to dobry kierunek dla 31-letniego zawodnika?

Pod względem finansowym na pewno. Sytuacja we Wrocławiu jest niepewna, a w Gdańsku są wielkie ambicje, piękny stadion. Dodatkowo będzie grał ze swoim bratem Marco.

Śląsk na razie pozyskał tylko jednego nowego zawodnika. Do drużyny dołączył Andras Gosztonyi. Ofensywny pomocnik, który w 18 meczach nie zdobył żadnej bramki, nawet nie asystował.

- W transferach wszystko zależy od finansów. Śląska nie stać na sprowadzenie wszystkich zawodników, których chciałby trener. Piłkarze patrzą przede wszystkim na pieniądze, i kluby mają problem ze znalezieniem dobrych zawodników w przystępnej cenie.

Kibice Śląska powinni zacząć martwić się o utrzymanie?

Kadra nie jest oszałamiająca, ale nie najsłabsza w lidze. Dla mnie potencjał piłkarski we Wrocławiu jest porównywalny do tego w Gliwicach i jeżeli zawodnicy solidnie przepracują zimowe przygotowania, to kibice mogą spać spokojnie.

Co wiesz o transferach w Ekstraklasie? Sprawdź się!
Czy odesłanie Flavio do rezerw to dobra decyzja?
Więcej o:
Komentarze (4)
Ekstraklasa w Sport.pl. "Flavio uciekł, rozumiem decyzję trenera"
Zaloguj się
 • falcon99

  Oceniono 2 razy 2

  Wydawało mi się, że legendą klubu to jest Pawłowski, Tarasiewicz, Sybis, Przy całym szacunku dla Krzysia Wołczka, delikatnie mówiąc to kompromitacja nazywanie go legedną. Ale może się nie znam tak dobrze jak Pan Redaktor

 • gmk38

  Oceniono 1 raz 1

  michala nalepe z arki ,,,,ja to bym przeszperal rynek bialoruski.,lotewski,litewski,slowenski,albanski itp,no idzie tanio sprowadzic zawodnika, naprawde jest waska kadra,slaskowi moze byc ciezko z utrzywaniem , zero konkurencji na pozycjach a to zle wrózy

 • boliver

  Oceniono 2 razy -2

  Dodam poziom zelusia

 • boliver

  Oceniono 2 razy -2

  Lechia to frajerzy kupujac czlowieka bez zasad i wartosci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX