Nowi strzelają, Jagiellonia wygrywa

Jagiellonia Białystok w kolejnym sparingu wygrała 3:1 z I-ligowym Chrobrym Głogów. Mecz był rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

To był już piąty sparing białostockiego zespołu w okresie przygotowawczym. Jeszcze przed zgrupowaniem w Grodzisku Wielkopolskim Jagiellonia przegrała 0:1 z I-ligowymi Wigrami Suwałki. Natomiast już podczas pobytu na obozie piłkarze Jagiellonii 2:1 pokonali Cracovię Kraków, 6:0 III-ligową Unię Swarzędz oraz zremisowali 0:0 z I-ligowym Widzewem Łódź.

We wtorkowym meczu bramki zdobyli zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu w przerwie zimowej. Na prowadzenie Jagiellonię wyprowadził Karol Mackiewicz, który wrócił z wypożyczenia do Wigier Suwałki. Jeszcze przed przerwą Chrobry po bramce Tomasza Zająca wyrównał. W drugiej połowie białostocki zespół znowu objął prowadzenie, a tym razem gola zdobył pozyskany z Niemana Grodno Paweł Sawicki. Wynik ustalił w 74. minucie Przemysław Mystkowski.

W meczu zagrał Rafał Augustyniak z I-ligowego Widzewa Łódź, który ma podpisać kontrakt z Jagiellonią.

Na zakończenie zgrupowania w Grodzisku Jagiellonia zagra w piątek z Miedzią Legnica.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Chrobry Głogów - Jagiellonia Białystok 1:3 (1:1)

Strzelcy bramek: Tomasz Zając (33.) - Karol Mackiewicz (27.), Paweł Sawicki (61.), Przemysław Mystkowski (74.).

Chrobry: Szczepankiewicz (46. Janicki, 69. Rzepecki) - Ilków-Gołąb, Bogusławski, Byrtek, Samiec (46. Ziemniak) - Kościelniak (46. Chrzanowski), Sędziak (46. Gąsior), Hałambiec (73. Ałdaś), Hudyma, Zając (46. Kiełb) - Szczepaniak (73. Rybak).

Jagiellonia: Drągowski (46. Baran) - Modelski (46. Świderski, 75. Gajko), Tarasovs (46. Augustyniak), Madera (46. Pawlik), Wasiluk (46. Straus) - Grzyb (46. Tymiński), Pazdan (46. Romanczuk) - Mackiewicz (46. Zubowicz), Gajos (46. Mystkowski, 84. Piechniak), Frankowski (46. Sawicki) - Piątkowski (46. Tuszyński).