Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Europejskie puchary. Polska liga najgorsza wśród najlepszych

Polska jest najwyżej sklasyfikowaną w rankingu UEFA ligą, której wszyscy reprezentanci odpadli z europejskich pucharów w sezonie 2012/13 jeszcze przed nastaniem jesieni. To jedyna taka z czołowych 22 lig w Europie.
Według najnowszych, pochodzących z 30. sierpnia statystyk UEFA polska ekstraklasa jest 18. w Europie. Względem poprzedniego roku poprawia się o dwie pozycje.

Jednocześnie T-Mobile Ekstraklasa może pochwalić się niechlubnym rekordem - jest najwyżej notowaną ligą, która nie ma już żadnych zespołów w europejskich pucharach.

Kolejna taka liga to dopiero uplasowana pięć oczek niżej ekstraklasa słowacka.

W pierwszej trzydziestce jeszcze tylko dwie ligi pozostały bez swoich reprezentantów w pucharach - sklasyfikowana dziesięć pozycji niżej od polskiej liga bułgarska i zamykająca pierwszą trzydziestkę liga gruzińska.

Z 53 notowanych lig po jednym reprezentancie w Europie nadal mają 31. w rankingu liga słoweńska i 34. liga azerska.

Komplet drużynom udało się utrzymać pierwszej szóstce - nie odpadł żaden z siedmiu zespołów hiszpańskich, angielskich czy niemieckich oraz ani jedna z sześciu włoskich, portugalskich i francuskich.

Więcej o:
Największym prymusem 17. kolejki był:
Komentarze (101)
Europejskie puchary. Polska liga najgorsza wśród najlepszych
Zaloguj się
 • sylenth

  Oceniono 47 razy 45

  Spieszmy się kibicować polskim drużynom w europejskich pucharach, one tak szybko odpadają...

 • tytusdenken

  Oceniono 41 razy 41

  Jeżeli weźmie się stosunek liczby ludności do miejsca w rankingu UEFA , zarówno klubowego jaki reprezentacyjnego to mamy najgorszą reprezentację oraz najgorszą ligę w Europie ! Wstyd !

 • bobasc

  Oceniono 43 razy 39

  Moje zainteresowanie ligą kończy się na obejrzeniu tabeli w telegazecie,na nić więcej nie zasługują.

 • ignacysyn

  Oceniono 37 razy 35

  a jeszcze nie tak dawno wszyscy trzęśli portkami, że UEFA i FIFA wykluczą nas z rozgrywek, po wprowadzeniu porządków w pzpn , hahahahahaha, oni sami się wykluczyli ! na co teraz czekacie panie premierze i pani ministro ??? przecież do MŚ 2014 i tak się nie zakwalifikujemy więc można śmiało cały ten burdel z dziadami przyspawanymi do stołków w pzpn R O Z P I E R D.....L I Ć !!! zablokować konta i rozliczyć jak się należy !

 • slavomiros

  Oceniono 32 razy 30

  No, w końcu jakiś sukces. Gratuluję.

 • sverir

  Oceniono 27 razy 27

  Cypr, będący jeszcze niedawno pośmiewiskiem polskich piłkarzy, zajmuje 13 miejsce w rankingu. Do 12 miejsca, ostatniego z pewnym miejscem w fazie grupowem LM, brakuje mu 0,5 pkt. Wprawdzie szanse na wyprzedzenie Turcji są matematyczne (Turcja ma wciąż 2 reprezentantów), to jednak są. Polska ma matematyczne szanse na utrzymanie 18 pozycji, po tym sezonie spadnie prawdopodobnie na 23 miejsce.

  Ale nie obwiniałbym za to PZPN, zacząłbym od klubów. Trzeba spojrzeć na składy klubowe. Od lat te same nazwiska, piłkarze zmieniają drużynę co 1-2 sezony, masa przypadkowych obcokrajowców (co gorsze, wielu z nich jest lepszych niż nasi zawodowcy). Skauting leży - większość klubów ekstraklasowych nie zna nawet lokalnego rynku, nie mówiąc o całym kraju. Jak w tej sytuacji można zrobić dobrą drużynę?

 • marcowsky

  Oceniono 30 razy 26

  Ogladanie polskiej ligi to masochizm,przestaje dziwić się kibolom że głupieją od patrzenia na polskie boiska;)

 • trup

  Oceniono 25 razy 25

  jesteśmy głupi. łykamy tę chałę (tzw.Ekstraklasę) jakby to był rarytas.
  skoro to lubimy to telewizje płacą klubom ponad 100 mln zł rocznie za transmisje (głównie C+)
  kluby sprzedają żywy towar, co daje im niezłe wpływy i jakoś ten syf się kręci.

  wytworzył się taki polski "ekosystem piłkarski". coś jak podlodowcowe jezioro Wostok na Antarktydzie odkryte w tym roku przez rosyjskich naukowców. Środowisko całkowicie odizolowane i niezależne od świata zewnętrznego.

  Piłkarze są słabi bo niewiele (w porównaniu z kolegami z Zachodu) trenują, trenerzy są słabi a pieniądze są lepsze niż w wielu wyżej notowanych ligach.

  zaklęty krąg głupoty.
  Nawet odsuniecie Grzegorza Laty i wszystkich ubeków ze struktur PZPN nic tu nie da.
  obawiam się, że nic się tu nie poprawi za naszego życia.

  Iskierka nadziei to może aspekt ekonomiczny. Z czasem piłka w Polsce stanie się gałęzią showbiznesu na tyle poważną, że będzie przyciągać znacznie więcej widzów i reklamodawców i wtedy siłą rzeczy pojawią się piłkarze na tyle mocni, że "wciągną" nasze kluby do Europy na dłużej. A jak juz posmakuja naprawdę tej Europy to..... ale to science fiction.
  Póki co, mamy cykl
  mistrzostwo - wyprzedaż najlepszych zawodników - pozorowanie walki o LM - druga tura wyprzedaży - liga

  Pierwsza zmiana, jaka bym sugerował to powrót do nazwy "pierwsza liga" zamiast "ekstraklasy" bo ekstra to w tej lidze są tylko uposażenia piłkarzy.

 • kabza1605

  Oceniono 24 razy 20

  Proszę opublikować średnie zarobki piłkarzy w tych ligach! Zobaczymy na którym miejscu jest nasza skopana liga!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX