T-Mobile Ekstraklasa. Powinna być czerwona kartka dla Frankowskiego?

Do kontrowersji doszło podczas sobotniego meczu T-Mobile Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a Podbeskidziem Bielsko Biała. W 29. minucie meczu Matej Nather padł na murawę po starciu z Tomaszem Frankowskim.

Zobacz sytuację Frankowskiego na Ekstraklasa.tv ?

Podczas jednego z dośrodkowań doszło do starcia między Matejem Natherem, a napastnikiem i kapitanem Jagiellonii Tomaszem Frankowskim. Piłkarz gości upadł na murawę trzymając się za twarz. Na powtórkach widać, jak czwarty w historii snajper Ekstraklasy wykonuje ruch łokciem w kierunku rywala. Kartki jednak nie obejrzał. Czy powinien?

Samo spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Tomasz Frankowski opuścił boisko w 66. minucie przy stanie 0:1, gdy zmienił go Paweł Tarnowski.

Już w poprzednim sezonie 38-letni Tomasz Frankowski dał znać o swojej ciemnej naturze. W ostatnim meczu kolejki przeciwko ŁKS-owi po raz pierwszy w karierze obejrzał czerwoną kartkę (za dwie żółte) i musiał przedwcześnie opuścić boisko.