T-Mobile Ekstraklasa. Górnik - Zagłębie 4:1. Nakoulma znów bohaterem Zabrza

Prejuce Nakoulma poprowadził Górnika to wysokiego zwycięstwa nad Zagłębiem. Piłkarz z Burkina Faso strzelił dwa gole i był najlepszym graczem swojej drużyny. Górnik wskoczył po tym meczu na 8. miejsce w tabeli.

Zobacz pierwszą bramkę Nakoulmy na Ekstraklasa.tv ?

Pierwsze 45 spotkania to całkowita dominacja zabrzan, którzy opanowali środek pola i wykorzystując szybkość i umiejętności techniczne Prejuce'a Nakoulmy potrafili strzelić dwa gole. Czarnoskóry napastnik popisał się kilkoma świetnymi akcjami. Pierwszego gola zdobył po indywidualnej akcji i minięciu dwóch rywali. Po kilkunastu minutach Nakoulma znów ośmieszył obrońców przeciwników, a po jego podaniu gola samobójczego strzelił Reina.

Zobacz samobójczą bramkę Reiny na Ekstraklasa.tv ?

W drugiej połowie Górnik potwierdził swoją dominację. Kilkanaście minut po rozpoczęciu gry gola na 3:0 strzelił Zahorski. Zagłębie potrafiło odpowiedzieć już kilkadziesiąt sekund później. Olbrzymi błąd popełnił Skorupski, który wybił piłkę wprost pod nogi Hanzela. Ten nie zastanawiał się długo, huknął z dystansu i strzelił bramkę na 3:1. Wydawało się, że lubinianie powalczą jeszcze o remis, ale zabrzanie potrafili dobić rywala. Kolejnego gola dla Górnika strzelił Nakoulma. Napastnik gospodarzy wykorzystał błąd Ptaka, który odbił przed siebie strzał Bembena. - To był mecz o sześć punktów. Cieszę się, że go wygraliśmy - powiedział po meczu Adam Nawałka.

Zobacz bramkę Zahorskiego na Ekstraklasa.tv ?

Zobacz bramkę Hanzela na Ekstraklasa.tv ?