4. kolejka T-Mobile Ekstraklasy. Świetny mecz Lecha, Widzew pokonał Polonię, remis Wisły

Po kolejnym świetnym meczu Lech pokonał Ruch 3:0. Swoją siódmą i ósmą bramkę w rozgrywkach zdobył Artjom Rudniew. Widzew mimo zmarnowanego rzutu karnego pokonał warszawską Polonię. Odmieniona Wisła tylko zremisowała z Koroną. W niedzielę Legia przegrała na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław. W poniedziałek ostatnie spotkanie kolejki - Lechia podejmie ŁKS.
Lechia - ŁKS - na żywo

Zagłębie - Podbeskidzie 0:0 »

Piłkarze Zagłębia i Podbeskidzia zaserwowali kibicom nudny mecz. Z punkty zdobytego w Lubinie mogą cieszyć się jedynie goście, dla których był to już trzeci remis w obecnych rozgrywkach.

Lech - Ruch 3:0 »

Lech odniósł kolejne okazałe zwycięstwo i jest niemal pewne, że po tej kolejce utrzyma pozycję lidera. Ponownie świetny mecz w barwach poznańskiej drużyny zaliczył Artjom Rudniew, który w piątek strzelił swoją siódmą i ósmą bramkę w sezonie. Jedno trafienie dorzucił jeszcze Mateusz Możdżeń. Chorzowianie byli tego dnia bezradni i podzielili los GKS-Bełchatów, który przed tygodniem uległ Lechowi w takim samym stosunku.

Górnik - GKS 1:0 »

Na drugą połowę GKS nie zmieniał nastawienia. Piłkarze Janasa wciąż nie atakowali na bramkę rywala, grali na remis, w całym spotkaniu oddali ostatecznie tylko jeden niecelny strzał! Górnik grał ambitnie, śmiało atakował na bramkę Sapeli, ale ten między słupkami wyczyniał cuda. Bramkarz GKS-u wybronił kilka grożnych strzałów przeciwnika, ale w ostateczniej akcji meczu był bez szans. Po świetnie rozegranym rzucie rożnym, precyzyjnym strzałem popisał się Adam Marciniak. To była 94. minuta meczu, los uśmiechnął się do Górników widząc, że dziś na to zwycięstwo po prostu zasługiwali.

Widzew - Polonia 1:0 »

Druga połowa rozpoczęła się od szturmu na bramkę Polonii. Widzewiacy krótko czekali na efekty skomasowanych ataków. Już 120 sekund po rozpoczęciu gry, po dobrze wrzuconej piłce w pole karne i niemałym zamieszaniu pod bramką Przyrowskiego, najsprytniej zachował się Princewill Okachi. Sprowadzony z 2. ligi maltańskiej piłkarz strzelił swojego pierwszego gola w T-Mobile Ekstraklasie. Kilka minut po strzelonym golu trener Mroczkowski wprowadził na boisko trzeciego defensywnego pomocnika, co było znakiem, że Widzewiacy skupią się na bronieniu korzystnego wyniku. Dobrze zorganizowani łodzianie potrafili odeprzeć ataki rywala, dobrze zneutralizowali wszystkich ofensywnych graczy Czarnych Koszul. Chwila nieuwagi przytrafiła się Widzowowi w 93. minucie gry. Po wrzutce Wszołka w dobrej sytuacji znalazł się Daniel Sikorski, ale krytykowany za ostatnie występy napastnik potwierdził, że daleko mu do optymalnej formy. Sikorski z około czterech metrów strzelił z powietrza obok bramki.

Korona - Wisła 0:0 »

Bez goli w Kielcach. Obie drużyny zaprezentowały futbol męski i twardy, ale bez wyrafinowanych rozwiązań i efektownej gry. Olbrzymia ambicja wszystkich piłkarzy sprawiła, że tempo meczu było szarpane, a akcje chaotyczne.

Jagiellonia - Cracovia 2:1 »

Jagiellonia wygrywa po raz drugi w tym sezonie na wlasnym stadionie. Bohaterem spotkania byl bez wątpienia Tomasz Frankowski, który najpierw zalicz?l piękną asystę przy golu Kupicha, a później pokonał Kaczmarka z rzutu karnego. Cracovia za odrabianie strat wzięła się zdecydowanie za późno. Kontaktową bramkę w doliuczonym czasie gry zdobył Suvorov.

Legia - Śląsk 1:2 »

Mądrze broniący się Śląsk dowiózł prowadzenie do ostatniego gwizdka. Legia w drugiej połowie zagrala dużo lepiej, ale to nie wystarczyło na dobrze grającą w obronie ekipę z Wrocławia.