Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Powołania Franciszka Smudy: W kadrze Artur Sobiech, Adrian Mierzejewski i Mateusz Cetnarski

Do ogłoszonej niedawno grupy piłkarzy z zagranicy dołączyli piłkarze z ekstraklasy. Spośród nich trener wybierze reprezentację na mecze towarzyskie z Finlandią (29 maja), Serbią (2 czerwca) i Hiszpanią (8 czerwca).
Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas »

Wśród piłkarzy z ekstraklasy jest trzech debiutantów. To wyrózniający się w lidze pomocnicy Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa) i Mateusz Cetnarski (GKS) i napastnik Ruchu Chorzów Artur Sobiech.

Pełny skład reprezentacji:

Tomasz Kuszczak (Manchester United FC), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (Roda JC Kerkrade)

Obrońcy:

Łukasz Piszczek (Hertha BSC Berlin), Michał Żewłakow (Olympiakos), Kamil Glik (Piast Gliwice), Maciej Sadlok (Ruch Chorzów), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Dariusz Dudka (AJ Auxerre)

Pomocnicy:

Sławomir Peszko (Lech Poznań), Adam Matuszczyk (1. FC Koeln), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów), Ludovic Obraniak (Lille OSC), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)

Napastnicy:

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Robert Lewandowski (Lech Poznań), Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Artur Sobiech (Ruch Chorzów)

Rezerwowi:

Dariusz Pietrasiak (GKS Bełchatów), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań), Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa), Tomasz Bandrowski (Lech Poznań), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Radosław Majewski (Nottingham Forest), Maciej Iwański (Legia Warszawa), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów).

Przemysław Tytoń: » Po dwóch godzinach uwierzyłem w powołanie


Więcej o:
  • MŚ U-20 2019, Grupa A

    lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw. R. Por.
    1 Senegal 3 7 5-0 2 1 0
    2 Kolumbia 3 6 8-2 2 0 1
    3 Polska 3 4 5-2 1 1 1
    4 Tahiti 3 0 0-14 0 0 3

    • Awans do 1/8 finału
    • Ew. awans do 1/8 finału
  • MŚ U-20 2019, Grupa B

    Por. R. lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw.
    1 Włochy 3 7 3-1 2 1 0
    2 Japonia 3 5 4-1 1 2 0
    3 Ekwador 3 4 2-2 1 1 1
    4 Meksyk 3 0 1-6 0 0 3

    • Awans do 1/8 finału
    • Ew. awans do 1/8 finału
  • MŚ U-20 2019, Grupa C

    lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw. R. Por.
    1 Urugwaj 3 9 7-1 3 0 0
    2 Nowa Zelandia 3 6 7-2 2 0 1
    3 Norwegia 3 3 13-5 1 0 2
    4 Honduras 3 0 0-19 0 0 3

    • Awans do 1/8 finału
    • Ew. awans do 1/8 finału
  • MŚ U-20 2019, Grupa D

    lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw. R. Por.
    1 Ukraina 3 7 4-2 2 1 0
    2 USA 3 6 4-2 2 0 1
    3 Nigeria 3 4 5-3 1 1 1
    4 Katar 3 0 0-6 0 0 3

    • Awans do 1/8 finału
    • Ew. awans do 1/8 finału
  • MŚ U-20 2019, Grupa E

    lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw. R. Por.
    1 Francja 3 9 7-2 3 0 0
    2 Mali 3 4 7-7 1 1 1
    3 Panama 3 4 3-4 1 1 1
    4 Arabia Saudyjska 3 0 4-8 0 0 3

    • Awans do 1/8 finału
    • Ew. awans do 1/8 finału
  • MŚ U-20 2019, Grupa F

    lp. Drużyna M Pkt. Br. Zw. R. Por.
    1 Argentyna 3 6 8-4 2 0 1
    2 Korea Płd. 3 6 3-2 2 0 1
    3 Portugalia 3 4 2-3 1 1 1
    4 RPA 3 1 3-7 0 1 2

    • Awans do 1/8 finału
    • Ew. awans do 1/8 finału