Ligue 1. Auxerre zremisowało bezbramkowo z Lens

Po słabiutkim spotkaniu Auxerre zremisowało tylko u siebie z Lens 0:0. Pełne 90. minut rozegrali Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka, którzy byli wyróżniającymi się postaciami. Ich zespół miał jednak dużo szczęścia, bo walczący z Auxerre o awans do eliminacji Ligi Mistrzów Lyon tylko zremisował.

Jeleń kilkukrotnie starał się zagrozić bramce gości, w której dobrze spisywał się jednak Tunezyjczyk Hamdi Kasraoui. To jednak Dudka mógł zdobyć bramkę meczu - jego strzał z prawie czterdziestu metrów minimalnie chybił celu.

Sytuacja Auxerre w walce o Ligę Mistrzów stała się jednak skomplikowana. Na szczęście dla drużyny Polaków Lyon zremisował tylko 2:2 z Valenciennes. Zespół ze Stade de Gerland ma jednak jeden mecz do rozegrania więcej.

Walka o Ligę Mistrzów

*Drugi zespół awansuje do fazy grupowej, trzeci do IV rundy kwalifikacyjnej, Marsylia jest już mistrzem

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo

90 + 3 min. Koniec spotkania.

90 min. Jeszcze trzy minuty będą mieć oba zespoły na rozstrzygnięcie tego meczu.

83 min. Jeleń kolejny raz "odpalił" z dystansu, piłka mija jednak bramkę rywali.

73 min. Kevin Monnet-Paquet dostaje piłkę w środku pola karnego, ale jego strzał z półobrotu przelatuje nad bramką Sorina.

65 min. Dobra piłka od Contouta do Jelenia, ale reprezentant Polski uderzył zbyt słabo by móc pokonać bramkarza.

59 min. Jemaa stał trzy metry od bramki Auxerre, mimo to jakimś cudem przestrzelił!

48 min. Ładny strzał zza pola karnego Valtera Birsy, ale Słoweniec przymierzył odrobinę za wysoko.

46 min. Zaczynamy drugą połowę.

45 + 1 min. Koniec pierwszej połowy. Na początku to goście prowadzili grę, ale ostatni kwadrans należał już do zespołu Polaków. Miejmy nadzieję, że po przerwie zobaczymy lepsze widowisko.

40 min. - Fantastyczny strzał z prawie czterdziestu metrów Dariusza Dudki minimalnie mija słupek bramki gości.

38 min. - Ładne dośrodkowanie Contounta, kolejny raz do piłki dochodzi Jeleń, ale jego strzał głową przelatuje nad poprzeczką.

31 min. - Jeleń potężnie uderzył zza pola karnego, piłka minęła jednak o metr bramkę Lens.

28 min. - Trzy rzuty rożne z rzędu dla Lens. Niespodziewanie, to goście jak na razie dominują w tym meczu.

19 min. - Kolejne świetne dośrodkowanie Demonta, ale Yahia uderza głową centymetry nad bramką Sorina.

9 min. - Jemaa uderza głową po dośrodkowaniu Demonta, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

1 min. - Zaczynamy mecz.