Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"The Times": Kuszczak nie może być numerem jeden w Manchesterze

- Tomasz Kuszczak dobrze radził sobie pod nieobecność Van der Sara, ale koledzy w niego nie wierzą na tyle, aby mógł być rozpatrywany w przyszłości jako numer jeden w bramce Manchesteru - uważa dziennikarz "The Times", James Ducker
James Ducker z "The Times" w niezwykle obszernym wpisie na sportowym blogu dziennika analizuje sytuację w Manchesterze United i proponuje zmiany, jakie powinny nastąpić, aby drużyna mogła wrócić do gry o najwyższe laury.

Jeśli chodzi o obsadę bramki, ściągnięcie Edwina Van der Sara jest zdaniem Duckera jednym z najlepszych posunięć transferowych Fergusona w ostatnich pięciu latach. Błędem Szkota miało być to, że nie sprowadził go już wcześniej, od razu jako następcy Petera Schmeichela.

Van der Sar kończy jednak w tym roku 40 lat i choć Tomasz Kuszczak dobrze radził sobie w czasie gdy Holender był kontuzjowany lub gdy miał wolne z powodu problemów rodzinnych, mając przed sobą naprawdę prowizoryczną linię obrony, to jego koledzy z drużyny po prostu nie wierzą w niego na tyle, aby mógł być rozpatrywany jako potencjalny numer jeden. No i jest podatny na błędy - uważa dziennikarz.

I tak Polakowi nie dostało się najgorzej. Ben Foster jest wg Duckera kandydatem do opuszczenia Old Trafford. W zamian radzi pomyśleć o sprowadzeniu Hugo Llorisa z Lyonu albo Manuela Neuera z Schalke.

Z linii obrony proponuje wyrzucić Nemanję Vidica i Gary'ego Neville'a, a pozyskać Jacka Rodwella z Evertonu lub Simona Kjaera z Palermo.

Ducker radzi pozbyć się też pomocników Michaela Carricka, Andersona i Zorana Tosica, ściągając w zamian Jamesa Milnera z Aston Villa albo Marka Hamsika z Napoli oraz Joe Cole'a z Chelsea, który po sezonie będzie mógł zmienić klub za darmo.

Ostatnia zmiana dotyczy ataku, gdzie dziennikarz nie widzi miejsca dla Dymitara Berbatowa ani Danny'ego Welbecka. Proponuje za to zakup Karima Benzemy z Realu Madryt i Edina Dzeko z Wolfsburga.

Wenger: Fabiański będzie wśród najlepszych »


Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ