0
0
0
Polska U-21
Bramki: Buksa (16.), Stępiński (45.), Moneta (90.) Skład: Wrąbel - Kędziora (68. Rudol), Jach (78. Bochniewicz), Dawidowicz, Jaroszyński - Kubicki (57. Zawada), Uryga (85. Łasicki) - Mazek (57. Moneta), Lipski (84. Murawski), Buksa - Stępiński (78. Piątek)
Skład: Szczerbickij ? Pawłowec (46. Jasiukiewicz), Szestiłowskij, Jabłonskij (70. Babiczew), Zołotow (64. Biessmiertnyj), Korzun (89. Zaleskij), Janczenko (46. Lisakowicz), Jarockij (64. Szybun), Klimowicz (89. Tiewierow), Karpowicz, Pozniak (85. Wasiljew)
Polska pokonała Białoruś 3:0 w towarzyskim meczu reprezentacji do lat 21 rozegranym we Włocławku.
Tak relacjonowaliśmy mecz Polska - Białoruś

Białorusini dobrze prezentowali się fizycznie, ale piłkarsko zdecydowanie ustępowali Polakom trenowanym przez Marcina Dornę.

Już w 11 minucie ładnie uderzył Adam Buksa, ale trafił w poprzeczkę. Pięć minut później już się nie pomylił. Uderzył z pierwszej piłki, tuż przy prawym słupku.

Tuż przed drugą połową podwyższył Mariusz Stępiński. Całą akcję zorganizowali piłkarze Ruchu Chorzów. Kamil Mazek dośrodkował w pole karne tak, że Stępińskiemu pozostało wbić ją do siatki.

Druga połowa była bezbarwna, gra często była przerywana. Obaj trenerzy zrobili po siedem zmian. Jeden z rezerwowych, Łukasz Moneta, w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 3:0 po podaniu Krzysztofa Piątka.

To drugi z rzędu wygrany sparing kadry U-21. Wcześniej w środę w Bydgoszczy Polacy pokonali 1:0 Finlandię.

Ile zarobią polscy piłkarze na Euro 2016? W przeszłości pojawiały się odmienne kwoty