Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa Europy do lat 21. Dokonano wyboru miast-gospodarzy. Bez Warszawy

UEFA dokonała wyboru sześciu miast-gospodarzy mistrzostw Europy do lat 21, jakie mają zostać rozegrane w Polsce w 2017 roku. Na liście znalazły się Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Lublin oraz Tychy - poinformował PZPN.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zdaniem UEFA turniej powinien zostać rozegrany ostatecznie w sześciu wymienionych miastach z uwagi na łatwiejszą logistykę i związanymi z nią aspektami finansowymi. Oznacza to, że rozgrywki nie odbędą się w Warszawie - pisze portal "Łączy nas piłka". PZPN nie komentuje tego wyboru, jako że dokonała go UEFA.

Nieobecność Warszawy budzi spore kontrowersje. Na stadionie Legii miał odbyć się chociażby finał. Jednak jak informował portal LoveKrakow.pl. Warszawa odpadła z turnieju ze względu na zbyt wysokie wymagania finansowe Legii. - Legia zażądała takich kwot, jakby na mistrzostwach chciała zarobić na roczne utrzymanie obiektu - powiedział informator portalu. Kraków chce powalczyć teraz o zorganizowanie finału imprezy oraz spotkań Polaków.

W Warszawie w ostatnich latach odbyło się wiele imprez piłkarskich - Euro 2012, finał Ligi Europy w 2015 roku, wszystkie mecze reprezentacji Polski o punkty w el. Euro 2016 (i w nadchodzących el. MŚ 2018) czy też finały Pucharu Polski. Z tego powodu UEFA zdecydowała się powierzyć organizację młodzieżowego Euro mniejszym ośrodkom, gdzie chciałaby popularyzować piłkę nożną.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Polacy oczywiście zagrają w tym turnieju; jako gospodarz nie muszą się kwalifikować.Wybierz Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]


Mobilna wersja plebiscytu na Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (78)
Mistrzostwa Europy do lat 21. Dokonano wyboru miast-gospodarzy. Bez Warszawy
Zaloguj się
 • jakubjag

  Oceniono 23 razy 17

  Jestem z Warszawy i rozumiem taką decyzję. Nie mogą wszystkie piłkarskie wydarzenia w tym kraju odbywać się tylko w stolicy.

 • konradmarburg

  Oceniono 14 razy 10

  A to teraz wszystko musi być w Warszawie? Nie wystarczy, że gra tam reprezentacja i odbywa się finał PP? Do tego ekstraklasa co dwa tygodnie, a stadion czasem nawet w połowie nie zapełniony. MME U21 to nie jest jakaś wielka impreza z punktu komercjalnego. W żadnym razie nie będzie promocją Polski. Ilu przeciętnych kibiców futbolu potrafiłoby wymienić przynajmniej połowę składu reprezentacji U21 np. Niemiec? Zadanie trudne, jeśli na co dzień nie śledzi się Bundesligi - wręcz niemożliwe. Założę się, że co najmniej 20% widzów meczów na tych mistrzostwach to będą skauci, albo osoby zajmujące się piłką zawodowo. Niech mniejsze miejscowości też coś mają. Tym bardziej, że w np. takich Tychach istnieje spora szansa na dobrą frekwencje. Ich "drużyna" kopie się po czołach w II lidze, a mimo to zrobili w tym roku (wspólnie z fanami rywala, chyba był to Raków) najwyższą frekwencję w historii rozgrywek tego szczebla. Średnia widzów na meczach w Tychach jest wyższa niż na wielu stadionach ekstraklasy. Nowoczesny i w miarę oszczędny stadion. Więc dlaczego nie spróbować?

 • bolekpt

  Oceniono 12 razy 8

  I bardzo dobrze Warszawa to nie cała Polska gdzieś indziej też toczy się życie :)

 • andrzej500

  Oceniono 6 razy 6

  przepraszam, a dla kogo kontrowersyjny?

 • qqbek

  Oceniono 14 razy 6

  I dobrze - 5 mniejszych obiektów po 15-20 tysięcy miejsc (Lublin, Bydgoszcz, Tychy, Gdynia, Kielce) - wszystkie nowe i błyszczące i tylko jeden większy (Kraków) na finały. A dlaczego Kraków a nie Warszawa, Wrocław, Gdańsk czy Poznań? Bo Kraków i Chorzów mają duże stadiony a nie były gospodarzami Euro 2012. Czyli UEFA nie dość, że wybrała rozumnie (wielkość obiektów, infrastruktura), to dość sprawiedliwie dla fanów piłki nożnej.

 • mn_poz

  Oceniono 12 razy 6

  I bardzo dobrze. Jestem z Poznania i uważam, że miasta, w których odbywało się Euro 2012 powinny być z automatu wykluczone. Poza tym stolica ma naprawdę wiele tego typu imprez. W innych miastach również są kibice i również są piękne stadiony - może nie największe, ale równie ładne i nowoczesne. Bardzo dobra decyzja.

 • gerwazy.waligora

  Oceniono 5 razy 5

  Krakowa nie bylo na mistrzostwach Europy, wiec w czym problem??
  Bardzo dobra decyzja w przypadku tych mistrzostw.

 • makvelithedon7

  Oceniono 7 razy 5

  Perfidny tytuł na głównej, obliczony na kliknięcia, rozpętanie burzy i szczucie na siebie mieszkańców różnych części Polski. Brawo, panie Ig (też byłoby mi wstyd się podpisać po spłodzeniu takiego gówna), rzetelna i solidna dziennikarska robota...

 • mimowszystkolubietorun

  Oceniono 4 razy 4

  kontrowersyjna? Chyba z punktu widzenia panów redaktorów z Warszawy. W innych miastach w Polsce też się gra w piłkę i wcale nie jest do tego potrzebny stadion na 50 tysięcy miejsc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX