Eliminacje Euro 2016. Polska - Irlandia. Wspaniały gol Lewandowskiego. Co za "szczupak"! [WIDEO]

Reprezentacja Polski wygrała 2:1 z Irlandią w meczu decydującym o awansie na Euro 2016. Bramki dla Polaków strzelili Grzegorz Krychowiak i Robert Lewandowski. Ten drugi był szczególnej urody.

Pierwszy gol dla Polaków padł w 13. minucie. Po zagraniu Kamila Grosickiego do tyłu z rzutu rożnego kropnął zza pola karnego Grzegorz Krychowiak. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Zobacz bramkę Krychowiaka

Euforia nie trwała długo, bo Irlandczycy wywalczyli rzut karny (na linii pola karnego kopnął w głowę Shane'a Longa Michał Pazdan), który wykorzystał Jonathan Walters. Ale w końcówce pierwszej połowy kapitalną bramkę "szczupakiem" strzelił Robert Lewandowski.