Euro 2016. Lewandowski wciąż liderem klasyfikacji strzelców

W przegranym 1:3 meczu z Niemcami we Frankfurcie nad Menem Robert Lewandowski strzelił swojego ósmego gola w eliminacjach Euro 2016. Tym samym utrzymał pozycję lidera klasyfikacji strzelców, zostawiając za sobą m.in. Danny'ego Welbecka i Garetha Bale'a (obaj mają na koncie 6 trafień).

Przy stanie 2:0 dla Niemców kapitan reprezentacji Polski w 37. minucie kapitalnym "szczupakiem" wykorzystał dośrodkowanie Kamila Grosickiego, dając nadzieję polskim kibicom. Napastnik Bayernu Monachium strzelił swojego ósmego gola w eliminacjach Euro 2016, a kilka minut później miał szansę na kolejne trafienie, ale jego potężny strzał wybronił Manuel Neuer.

Robert Lewandowski Goal Germany 2-1 Poland 04... przez enteritament

Po meczu "Lewy" z pewnością nie mógł być zadowolony, ale jeśli w poniedziałek wystąpi przeciwko Gibraltarowi, ma szansę na powiększenie dorobku strzeleckiego i przewagi nad rywalami. Tuż za jego plecami, z sześcioma golami, plasują się Danny Welbeck, Thomas Mueller, Edin Dżeko, Kyle Lafferty i Gareth Bale.

To nie koniec wyróżnień dla piłkarzy Adama Nawałki. Arkadiusz Milik wraz z takimi zawodnikami jak Xerdan Shaqiri, Ivan Rakitić czy Senad Lulić może się pochwalić czterema asystami.