Irlandia - Polska. Nawałka: Ciężko zapracowaliśmy na ten punkt

Grzegorz Krychowiak był chory, do ostatniej chwili lekarz zastanawiał się, czy powinien zagrać. Kamil Glik również miał problemy ze zdrowiem. Cieszymy się z tego punktu - powiedział po zremisowanym 1:1 meczu z Irlandią Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski.

Do 90. minuty Polska prowadziła w Irlandii i była o krok od Euro 2016. Skończyło się remisem... Wydawało się, że lepiej po prostu być nie może. Gdy sędzia ogłaszał, że dolicza pięć minut, Polacy byli liderami grupy, mieli 3 punkty przewagi nad Szkocją i Niemcami. Ale wtedy Irlandczycy wykonali rzut rożny, Polacy pogubili się w polu karnym i wyrównał Shane Long. Czytaj relację z meczu >>

Adam Nawałka, selekcjoner reprezentacji Polski

Straciliśmy gola w doliczonym czasie, to zawsze boli, ale cieszymy się z tego punktu. Zawodnicy walczyli od pierwszej do ostatniej minuty. Mieliśmy kilka problemów, Grzegorz Krychowiak był chory, do ostatniej chwili lekarz zastanawiał się, czy powinien zagrać. Kamil Glik również miał problemy ze zdrowiem.

Do przerwy prowadziliśmy, zakładaliśmy, że będziemy kontrolować mecz w środku boiska. Niestety, rywal zaczął wygrywać starcia w środkowej strefie. Po przerwie zabrakło nam trochę jakości, mogliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce, ale powtarzam - cieszę się z punktu, bo ciężko na niego zapracowaliśmy.

W Dublinie nikt nie wygrywa łatwo, Irlandczycy zawsze grają do końca. Grupa jest bardzo wyrównana, 11 punktów, które zdobyliśmy, są dobrą zaliczką przed drugą połową eliminacji.

Martin O'Neill, selekcjoner Irlandii

Zaczęliśmy nerwowo i straciliśmy głupiego gola. W drugiej połowie już mecz kontrolowaliśmy. Zasłużyliśmy na remis, a kto wie, czy nie na zwycięstwo, zabrakło do niego naprawdę niewiele. Może gdyby spotkanie potrwało dłużej, byśmy wygrali, ale może być też tak, że ten punkt na koniec eliminacji okaże się kluczowy. W czerwcu musimy pokonać Szkocję, po przerwie pokazaliśmy, że stać nas na dobre wyniki. Moi piłkarze pewnie chcieliby już jutro zmierzyć się z tym zespołem, ale musimy na spokojnie się do wszystkiego przygotować.

Zależało nam, by wygrać, ale nie wyszła nam pierwsza połowa, za dużo było chaosu i niedokładnych podań. Jestem zadowolony, ale żałuję, że od początku nie graliśmy tak jak w drugiej połowie.

Nawet gdy straciliśmy gola nie straciliśmy nadziei, pokazaliśmy, że nie brakuje nam pewności siebie.